Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Ocieplanie domu jak wybrać dobrych wykonawców?

dryvit

Branży budowlanej doskwiera brak fachowców. Wielu z nich opuściło Polskę w poszukiwaniu lepszych perspektyw na innych rynkach Unii Europejskiej. Jednakże część rodzimych wykonawców – prawdziwa elita – nie planuje wyjazdu z Polski. To specjaliści najwyższej klasy, którzy za dobrze wykonane zlecenie otrzymują godziwe wynagrodzenie i cieszą się doskonałą opinią wśród klientów. Takich ludzi należy odszukać i właśnie im powierzać prace ociepleniowo-tynkarskie.

O profesjonalizmie ekip budowlanych świadczą: Po pierwsze – kwalifikacje oraz znajomość nowych technologii i produktów, Po drugie – doświadczenie i referencje, Po trzecie – sposób przygotowania i prowadzenia prac. Kwalifikacje na wagę złota

System ociepleniowy, nawet najwyższej jakości, nie spełni swojej roli, jeśli będzie wykonany nieumiejętnie, niezgodnie z instrukcjami producenta. Co więcej, nieprawidłowa aplikacja ocieplenia może sprawić, że system nie będzie prawidłowo funkcjonował, a na elewacji mogą pojawić się wady i uszkodzenia. W konsekwencji inwestor będzie narażony na nieprzewidziane dodatkowe koszty napraw i remontów. Dlatego wykonanie ocieplenia warto zlecić sprawdzonym fachowcom.

Liczący się producenci systemów ociepleń udostępniają stale aktualizowane listy przeszkolonych i godnych zaufania wykonawców. Można je otrzymać przy zakupie materiałów elewacyjnych. – Dryvit Systems przez cały rok szkoli ekipy budowlane z aplikacji i technologii systemów tynkarskich, zarówno w firmowym centrum szkoleniowym, jak i na placu budowy. Pomagamy również w opracowaniu trudnych detali elewacyjnych lub skomplikowanych rozwiązań ociepleniowych, a ponadto uczymy nowych technik i technologii ociepleń. Po ukończeniu szkolenia w naszym centrum aplikacji każdy pracownik firmy wykonawczej dostaje imienny certyfikat. Należy domagać się od wykonawcy okazania takiego dokumentu, jak również pisemnych referencji od dotychczasowych klientów. Z tymi ostatnimi warto również porozmawiać – radzi Jacek W. Kulig, dyrektor techniczny Dryvit Systems.

Na własne oczy Przed wyborem wykonawcy dobrze jest zobaczyć go przy pracy, np. na budowie, którą właśnie realizuje. Profesjonalnego wykonawcę łatwo rozpoznać już na placu budowy np. po sposobie przygotowania i przechowywania materiałów, dbałości o narzędzia, zabezpieczeniu okien i parapetów przed uszkodzeniem podczas robót elewacyjnych. Ponadto w dobrym zespole każdy wie, co ma robić, więc prace postępują sprawnie i szybko. Gorsi wykonawcy nie dbają o porządek na budowie i zużywają zbyt wiele materiału, co widać gołym okiem po liczbie odpadów, które zostawiają podczas robót i po ich zakończeniu. Nie potrafią też zorganizować właściwie pracy i podzielić obowiązków – stąd przestoje i opóźnienia! Dobrze jest również zobaczyć jeden z ukończonych budynków referencyjnych i osobiście sprawdzić, jak prezentuje się jego elewacja.

Ociepleniowe abecadło Bezspoinowy system ocieplenia (BSO) to jedna z najprostszych i najbardziej rozpowszechnionych technologii budowlanych. Takie budowlane abecadło. Szczegółowe instrukcje instalacji są łatwo dostępne, jednak niektórzy wykonawcy popełniają kardynalne błędy. – Powodują je zarówno niewiedza i brak doświadczenia wykonawcy, jak i presja inwestora, któremu zależy na dotrzymaniu terminów, nawet ze szkodą dla jakości ocieplenia – tłumaczy Jacek W. Kulig z Dryvit Systems. – Przestaje się wtedy zwracać uwagę na warunki pogodowe, zalecane przez producenta. Nie dotrzymuje się także wymogów technologicznych, takich jak właściwe przygotowanie materiału i podłoża, odpowiednio długi czas wysychania i dojrzewania poszczególnych warstw systemu ocieplenia czy ochrona świeżo nałożonych powłok przed niekorzystnym wpływem środowiska. Sprawdzone produkty Na polskich budowach nierzadko instaluje się niepełny system, do tego złożony z przypadkowych komponentów, zakupionych wyłącznie ze względu na ich niską cenę. Dbający o swą renomę profesjonalista nigdy nie zdecyduje się na montowanie wyrobu o nieznanych parametrach, bo rezultat jego pracy może być opłakany. – Właściwie dobrane produkty zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, a także bezpieczeństwo pożarowe, mają odpowiednie parametry wytrzymałościowe oraz termoizolacyjne. Aby uzyskać oczekiwany efekt, prace należy powierzyć sprawdzonym, wyszkolonym i doświadczonym rzemieślnikom, którzy wykonają elewację zgodnie z instrukcją producenta – podkreśla Jacek W. Kulig, dyrektor techniczny Dryvit Systems. Informacja o Dryvit Systems Dryvit Systems produkuje najwyższej jakości systemy ociepleń i materiały elewacyjne. Szeroka gama oferowanych rozwiązań stwarza nieograniczone możliwości architektom i inwestorom. Firma należy do amerykańskiego holdingu RPM International Inc. – zrzeszającego producentów specjalistycznych materiałów wykończeniowych dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych ze 130 krajów świata. Systemy Dryvit obecne są na polskim rynku od 1970 roku. Polska jest strategicznym centrum rozwoju firmy w Europie. Działająca od 1997 roku fabryka w Radziejowicach dostarcza materiały Dryvit odbiorcom na zachodzie i wschodzie kontynentu, jak również w Azji. Dalsze informacje: www.dryvit.pl Tekst dostarczony przez:

dryvit

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt