Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Fundamenty

[06.11.07 11:27]

Zakup działki budowlanej

ES_POLSKAMetraż przyszłego domu, parametry techniczne oraz możliwości zagospodarowania terenu zielonego wokół budynku, zależą od wielkości i kształtu działki budowlanej. By uniknąć rozczarowań w przyszłości warto dokładnie wybrać miejsce na wymarzony dom i zebrać niezbędne informacje, dzięki którym szybko dokonamy zakupu ziemi.

[10.10.07 19:19]

Eksperci na budowie

Budowa domu to często największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Większość inwestorów nie ma praktycznej wiedzy o budowie domu i musi zaufać specjalistom, którzy realizują i nadzorują kolejne etapy jego budowy. Warto zatem wiedzieć z kim będziemy współpracować i na czym polega praca fachowców budowlanych.

[10.10.07 10:37]

Rolnik też buduje

I to nie tylko dla siebie. W roku 2006 liczba oddanych do użytku budynków gospodarstw rolnych była o 72% większa niż w roku 2005. A to dopiero początek. Dzięki funduszom unijnym lata 2007 - 2013 będą okresem intensywnych inwestycji w rozwój budownictwa na wsi. Będzie się to wiązało z dużym zainteresowaniem inwestorów materiałami budowlanymi.

[19.09.07 20:55]

Marzenie o domu

Wybudować dom, posadzić drzewo, spłodzić syna…” to podobno kluczowe zadania w życiu mężczyzny.

[18.09.07 06:51]

Polacy budują się w Europie

Jesteśmy w Europie. Coraz częściej kupujemy takie same, nowe samochody, jak nasi zachodni sąsiedzi. Chodzimy w takich samych ubraniach, latamy tymi samymi liniami lotniczymi. Nie możemy więc oczekiwać, że w najbliższej przyszłości dom budowany w Polsce będzie nadal dużo tańszy od domu budowanego w Europie Zachodniej.

[15.09.07 07:19]

Pułapki w umowie kredytowej na budowę domu

Zadłużając się w banku na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będą kształtowały się nasze dochody i czy nie wydarzy się coś, co zakłóci spłatę kredytu. Kredyt hipoteczny to bardzo skomplikowany produkt finansowy.

[11.09.07 23:10]

Jak wybudować się szybko i bezpiecznie?

Zadbaj o kredyt, by móc sfinansować budowę. Warto pomyśleć o tym wcześniej, gdyż cała procedura może trwać około 3 miesięcy. Kiedy kupisz już działkę, pamiętaj, że załatwienie wszystkich zezwoleń i zakup materiałów budowlanych również mogą potrwać. To ważne, jeśli musisz spłacać raty kredytu, a jednocześnie np. płacić za wynajem mieszkania. Dlatego w Twoim interesie leży, aby budowa zakończyła się jak najszybciej.

[11.09.07 23:09]

Nowe oblicze cegły

Asceza i prostota uchodzą niejednokrotnie za synonimy współczesnej architektury. Fakt ten stawia architektów przed niemałym wyzwaniem: jak sprawić, aby nowoczesny budynek zyskał własny, indywidualny charakter, wyróżniający go na tle nowoczesnej przestrzeni miejskiej? Paradoksalnie - nowatorskim rozwiązaniem tego problemu może okazać się sięgnięcie po dobrze znany materiał, jakim jest cegła, co świetnie ilustruje budynek debreczyńskiego Centrum Sądownictwa.

[04.09.07 22:33]

Będzie można budować domy gdzie się chce?

Czy proponowane przez Ministerstwo Budownictwa poluzowanie gorsetu przepisów spowoduje, że będzie można budować domy, gdzie się chce i jakie się chce?

[03.09.07 22:06]

Zaprojektuj sobie enegrooszczędny dom

Kiedy zdecydujemy się na budowę domu jednorodzinnego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego projektu nieruchomości.

[23.08.07 07:11]

Schody wejściowe? To proste

Każdy, kto zajmował się z wykańczaniem własnego domu dobrze wie, że wykonanie schodów wejściowych, progu, podestu przed drzwiami - nie jest sprawą prostą. Właściwym rozwiązaniem może być system schodów wejściowych.

[21.08.07 06:52]

Ziemia na kredyt

Jak wynika z danych Agencji Nieruchomości Rolnych, ceny ziemi w Polsce systematycznie rosną.

[18.08.07 07:12]

Dom jednorodzinny na kredyt

Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym daje wiele możliwości, również średniozamożnemu nabywcy.

[18.08.07 07:11]

Wakacyjna promocja! Biura Projektów ARCHON+

Biuro Projektów ARCHON+ przygotowało atrakcyjną propozycję dla inwestorów, którzy do końca sierpnia zakupią projekt z bogatej kolekcji pracowni. Każdy kto zdecyduje się na projekt ARCHON+ otrzyma bezpłatnie projekt altanki i Kolornik. Specjalna oferta dotyczy również ceny kosztorysu, który można kupić z 50% rabatem.

[07.08.07 17:19]

Budowanie zgodne z prawem

Częstsze sprawdzanie warunków pracy w budownictwie, górnictwie oraz rolnictwie zapowiada Państwowa Inspekcja Pracy.

[03.08.07 16:05]

Ceglane jak klimatyzowane Zimą ogrzeje, latem ochłodzi

Fala upałów, która niedawno nawiedziła Polskę wywołała cyklicznie powtarzający się temat: z czego zbudować dom, by zimą było w nim ciepło, a latem panował przyjemny chłodek? W dodatku powstaje pytanie, jak to osiągnąć nie rujnując przy okazji domowych budżetów?

[02.08.07 15:55]

Uważaj na dewelopera - może cię oszukać

Firmy budujące mieszkania na potęgę kantują klientów - wykazała zakończona właśnie kontrola Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powszechna praktyka to zawyżanie cen i unikanie odpowiedzialności za usterki.

[31.07.07 10:53]

Dom w ciepłym klimacie

Kryteria, które decydują o komforcie mieszkalnym to temperatura wewnątrz pomieszczenia i względna wilgotność powietrza

[26.07.07 17:41]

Ceramiczny design

Od marzeń o własnym domu do momentu zmiany adresu droga dość daleka. Mnóstwo czasu i energii pochłania wybór projektu, bo przecież dom musi być i funkcjonalny, i ładny. Musi mieć to „coś”. W myśl zasady: pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś.

[24.07.07 10:30]

Naprzeciw wyzwaniom rynkowym

Od kilku lat w Polsce następuje dynamiczny rozwój firm budowlanych. W bieżącym roku koniunktura oceniana jest najlepiej od 10 lat.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt