Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

A- nazwy na literę

[22.04.08 23:07]

Automatyka

Automatyka jest dziedziną nauki (nauki techniczne) zajmującą się analizą i modelowaniem matematycznym obiektów i układów różnej natury (np. cieplnych, chemicznych, elektrycznych, mechanicznych, hydraulicznych, pneumatycznych). Stworzony model pozwala na zastosowanie teorii sterowania do stworzenia układu (zwanego regulatorem, sterownikiem, kontrolerem) sterującego danym obiektem, procesem lub układem tak, by ten zachowywał się w pożądany sposób.

[22.04.08 18:03]

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa - dział automatyki zajmujacy się automatyzacją procesów wytwarzania, procesów technologicznych. W chwili obecnej najszybciej rozwijający się dział inżynierii elektrycznej.

[22.04.08 18:01]

Armatura wodna

Armatura wodna - jest to sprzęt składający się z elementów łączących początkowe lub końcowe części zasadniczego sprzętu gaśniczego, jakim są pompy i węże pożarnicze.

[22.04.08 17:57]

Architekt krajobrazu

Architekt krajobrazu – przedstawiciel zawodu polegającego na realizacji na zlecenie zamawiającego obiektów architektury krajobrazu.

[22.04.08 17:54]

Architekt

Architekt - przedstawiciel zawodu polegającego na realizacji na zlecenie zamawiającego obiektów architektury.

[22.04.08 17:51]

Architektura krajobrazu

Architektura krajobrazu to: 1. Specjalizacja projektowa i naukowa w ramach architektury i urbanistyki; wyodrębniona pod koniec XIX wieku. Zajmuje się tworzeniem teoretycznych i praktycznych podstaw oraz metod kształtowania krajobrazu. 2. Działalność projektowa w zakresie urządzania i pielęgnacji, zabytkowych i współczesnych przestrzeni otwartych, tj. ogrodów, skwerów, parków, placów miejskich, ulic, otoczenia budynków, itp. Przedmiotem architektury krajobrazu jest zarówno tzw. krajobraz miękki tj. tereny zieleni - roślinność niska i wysoka - jak i krajobraz twardy w mieście, tj. nawierzchnie ulic i placów, schody, pochylnie itp. oraz tzw. mała architektura: elementy zagospodarowania przestrzennego takie jak ławki, latarnie, kosze na śmieci, tablice informacyjne, barierki, itp. Osoba praktykująca tą specjalizację zawodową i naukową to architekt krajobrazu

[22.04.08 17:49]

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz – sztuka kształtowania wnętrz architektonicznych, obejmuje wystrój i wyposażenie ruchome z uzwzględnieniem funkcji pomieszczenia.

[22.04.08 17:49]

Architektura

Architektura jest sztuką organizowania przestrzeni, obejmującą dziedziny techniki, a jednocześnie m.in. sztuki i filozofii, która zajmuje się transformacją przestrzeni, jaką zamieszkujemy, na miarę naszych osiągnięć, aspiracji i nadziei.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt