Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

ZAKŁADAMY WŁASNĄ FIRMĘ - JAK UŁATWIĆ TRUDNY START?

Według GUS, co roku w Polsce powstaje ok. 200 tys. nowych przedsiębiorstw. Większość firm, które stawiają swoje pierwsze kroki na rynku, musi zmierzyć się jednak z wieloma problemami, począwszy od formalności związanych z rejestracją, a skończywszy na wynajmie powierzchni biurowej i jej aranżacji

Początek działalności firmy zawsze wiąże się z trudnościami. Zwykle najwięcej energii pochłaniają wszelkie formalności prawne. Kolejną problematyczną kwestią są finanse. Na starcie firma najczęściej nie dysponuje zbyt wielkim budżetem, a wydatki związane z rozpoczęciem działalności bywają znaczne. W koszty funkcjonowania młodego przedsiębiorstwa należy wpisać przede wszystkim te związane z wynajęciem i urządzeniem powierzchni biurowej. A to już niemały wydatek. Optymalnie i funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń nowego biura to jednak nie tylko kwestia finansowa. Równie istotne są potrzeby i charakter przyszłej pracy firmy, które trzeba brać pod uwagę już na etapie początkowym.

 
Trwać, rozwijać się i nie stracić
 
GUS podaje, że około 30 % nowych firm nie przeżywa nawet roku. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wiele czynników – od całościowej kondycji
i koniunktury rynku, poprzez nasyconą konkurencją branżę, w której działa firma po brak odpowiedniej promocji, zdolności kredytowej oraz dochodów i zysków, które pomogłyby utrzymać nowy podmiot na rynku. Znaczne koszty, które firma musi ponieść na początku swojej działalności, można jednak skutecznie optymalizować – zmniejszać nakłady pieniężne na inwestycje w miejscu, w którym dotąd nie było to możliwe i przeznaczać zaoszczędzone finanse na inne wydatki, mogące pomóc zaistnieć nowemu przedsiębiorstwu (np. promocja, reklama).
Dziś oszczędności można szukać m.in. planując wyposażenie przestrzeni biurowej – mówi Krzysztof Dąbrowski, Prezes Zarządu firmy CROFFT System, doradcy w zakresie wymiany i zakupu wyposażenia wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. – Dla firm, które stawiają swoje pierwsze kroki na rynku, opracowaliśmy specjalny program, obejmujący fachowe doradztwo w zakresie tworzenia optymalnych warunków pracy, dostarczenie mebli biurowych i dogodny system finansowania ich zakupu poprzez leasing ­­- dodaje Krzysztof Dąbrowski. – To najszybszy i najbardziej efektywny sposób na to, by odpowiednio przygotować młodą firmę i jej zespół do pracy, który nie generuje jednocześnie nadmiernych kosztów związanych z zakupem, logistyką i stratą cennego czasu – podkreśla.
 
Idealne rozwiązanie na start
 
Co ważne, decydując się na zakup w leasingu mebli biurowych do nowej firmy, nie trzeba mieć zdolności kredytowej, ani leasingowej. – Nasi klienci powinni posiadać jedynie odpowiednie dokumenty rejestrowe, NIP i REGON - wyjaśnia Krzysztof Dąbrowski. - Główną zaletą leasingu mebli w systemie CROFFT dla małych firm jest więc po prostu jego dostępność, której nie oferuje praktycznie żaden fundusz leasingowy - podkreśla.
Podstawową zasadą kupna wyposażenia biurowego w formie leasingu jest wniesienie wpłaty własnej w określonej przez leasingodawcę wysokości. Reszta kosztów rozkładana jest na preferencyjne raty. - Takie rozwiązanie daje nie tylko możliwość zaoszczędzenia finansów, ale także zakupu mebli biurowych wyższej jakości, optymalnie dostosowanych do charakteru pracy i potrzeb pracowników - tłumaczy Maciej Tomecki, Ekspert ds. Logistyki w firmie CROFFT System.
 
I co dalej?
 
Jeśli nowa firma utrzyma się na rynku w pierwszym okresie swojego istnienia, zwykle po ok. roku lub dwóch decyduje się na zmianę lokalizacji. Wiąże się to z jej rozwojem, koniecznością zwiększenia zatrudnienia i w związku z tym także rozszerzenia przestrzeni biurowej. – Dlatego istotne jest również to, że po dwuletnim okresie leasingowania nie ma potrzeby odkupu przedmiotów leasingowych. Ostatnią wpłatę lub kwotę wykupu mebli można przeznaczyć znów na początek leasingowania nowych sprzętów – dodaje Maciej Tomecki. Często zdarza się bowiem, że poprzednie meble nie pasują do nowego biura. W takiej sytuacji pojawia się problem, co z nimi dalej zrobić? Jak wiadomo, meble biurowe szybko tracą na wartości, a ich magazynowanie może generować znaczne koszty.
­– Firmy zwykle nie są w stanie same poradzić sobie z szybką odsprzedażą lub utylizacją starych sprzętów biurowych. Szczególnie dlatego, że zajmuje im to dużo czasu i muszą angażować do procesu własnych pracowników, którzy nie są do tego odpowiednio przygotowani. Dlatego także i w tej kwestii proponujemy przedsiębiorstwom dogodne rozwiązanie. Od naszych klientów odkupujemy meble używane, a ich wartość jest zawsze rzetelnie wyceniana – wyjaśnia Krzysztof Dąbrowski. Tak zoptymalizowane zarządzanie zmianą w firmie pozwala skutecznie minimalizować dodatkowe i z pewnością niepotrzebne wydatki.
 
Czy wiesz, że…?
CROFFT System to zespół specjalistów oferujących pomoc i doradztwo w zakresie wyposażenia wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. Firma stworzyła nowatorski system zarządzania zmianą w przestrzeni biurowej – zagospodarowania wnętrz, wymiany, zakupu nowych oraz odkupu starych mebli i sprzętów. W ramach systemu CROFFT wdrożony został również nowatorski i korzystny sposób finansowania inwestycji biurowych – CROFFT Leasing. Firma CROFFT System stworzyła ponadto specjalny program dla nowopowstałych przedsiębiorstw. CROFFT Start,czyli dobry pomysł na początek, to optymalne pod względem kosztów i efektywności rozwiązania, które pomogą w sprawnej organizacji wnętrz do pracy.

 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt