Kryształowe nagrody dla Ghelamco
Magazyn „Apartamenty i Mieszkania” po raz drugi nagrodził najlepszych deweloperów i najbardziej wyróżniające się inwestycje w Polsce. Ghelamco Residential zdobyło dwa wyróżnienia w konkursie. Rezydencja Tumska we Wrocławiu uznana została za najlepszą inwestycję na Dolnym Śląsku, zaś samo Ghelamco zyskało miano Kryształowego Dewelopera.
Jury konkursu doceniło wysoki standard projektów Ghelamco Residential i ich innowacyjny charakter, niespotykany do tej pory na polskim rynku. Statuetkę Kryształowego Dewelopera firma, działająca od 18. lat w Polsce, otrzymała za stworzenie marki Ghelamco Residential oraz w uznaniu „nowatorskiego podejścia do planowania przestrzeni miejskiej”. Uznanie jurorów zyskał projekt Woronicza Qbik - planowana na warszawskim Mokotowie inwestycja mieszkaniowa w ramach, której powstaną pierwsze w Polsce soft lofty. – „Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, gdyż jest pierwszą, jaką otrzymuje Ghelamco Residential. Cieszymy się, że jury doceniło nasz wkład nie tylko w tworzenie oryginalnych, funkcjonalnych i atrakcyjnych projektów architektonicznych, ale również w prowokowanie pozytywnych zmian zachodzących w najbliższym sąsiedztwie realizowanych przez nas inwestycji” – powiedziała, odbierając nagrodę, Matylda King Sales & Business Development Director w Ghelamco Residential.
Woronicza Qbik, to zespół mieszkaniowy zaprojektowany przez pracownię architektoniczną INVI, który otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę z końcem 2008 roku. W kompleksie zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic Woronicza i Racjonalizacji, znajdzie się 346 lokali - 187 dwupoziomowych loftów oraz 159 jednopoziomowych mieszkań. Mieszkania w tej niebanalnej, inspirowanej stylistyką klasycznych loftów inwestycji z pewnością docenią osoby ceniące nowoczesny design i ciekawe rozwiązania architektoniczne. Zaprojektowana kaskadowo fasada 11-piętrowego, usytuowanego od strony ulicy Woronicza skrzydła, tworzy gigantyczną szklaną powierzchnię. Cała inwestycja natomiast zbudowana zostanie z nowoczesnych materiałów rzadko używanych w budownictwie mieszkaniowym.
Wybudowana we Wrocławiu Rezydencja Tumska również spotkała się z uznaniem jury. Oddany do użytku 2008 roku budynek uznano za „najlepszą inwestycję mieszkaniową na Dolnym Śląsku”. W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło, iż wrocławska realizacja Ghelamco Residential wyróżnia się „ciekawą formą architektoniczną, wysoką jakością wykończenia i prestiżową lokalizacją nieopodal Ostrowa Tumskiego”.
Rezydencja Tumska to zaprojektowany przez belgijskie biuro architektoniczne Konior & Partners budynek, składający się z 71. mieszkań i apartamentów. Rezydencja jest częścią większego, zbudowanego na planie trójkąta kompleksu. Na jej parterze mieszczą się punkty usługowe i handlowe, a sześć pozostałych pięter zajmuje część mieszkalna. Metraż najmniejszego lokalu to 38 m2, największego - 124 m2. Dzięki dużym drewnianym oknom, sięgającym od podłogi aż po sufit, mieszkańcy mają dostęp do dużej ilości dziennego światła. W zależności od kondygnacji lokale wyposażone są w balkony lub przestronne tarasy, a apartamenty na ostatnim piętrze mają aż 3,4 m wysokości.
Dużym atutem mieszkania w Rezydencji Tumskiej jest jej położenie w sercu Wrocławia, nieopodal najpopularniejszych miejsc wypoczynku – Ostrowa Tumskiego, Wyspy Słodowej i Ogrodu Botanicznego. Doskonałe położenie zapewnia mieszkańcom łatwy dostęp od infrastruktury miejskiej i sieci komunikacyjnej, która pozwala na szybki i wygodny dojazd do innych dzielnic miasta.Finał konkursu „Kryształowe Apartamenty 2008” odbył się 15 stycznia 2009 r. w warszawskim Businessman Institute. Magazyn „Apartamenty i Mieszkania” nagrodził w tym roku również najlepsze apartamenty pokazowe w inwestycjach deweloperskich oraz ich projektantów. Celem konkursu jest promocja inwestorów działających na polskim rynku budownictwa mieszkaniowego, którzy dbają zarówno o jakość realizowanych inwestycji, wysoki standard wykończenia, jak i zewnętrzny wizerunek firmy. Jury przyznając nagrody bierze bowiem pod uwagę wkład deweloperów w rozwój miast poprzez poszukiwanie nowych terenów budowlanych, podnoszących jakość istniejącej przestrzeni miejskiej oraz dbałość i spójność architektoniczną zrealizowanych projektów.
Artykuł dodał: Kamil Bielicki