Reynaers Polska - otwiera nowe przestrzenie
Reynaers Polska, wiodący dostawca wysokiej jakości systemów aluminiowych, otwiera nowe Centrum Dystrybucyjne w Piasecznie, gdzie mieści się siedziba firmy. Dotychczasowy obiekt został dwukrotnie powiększony, aby zaspokoić rosnące potrzeby odbiorców z rynku krajowego oraz sześciu innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Działając od 18 lat w Polsce, Reynaers mocno zaznacza swoją obecność w naszym kraju i wiodącą pozycję w regionie.
Powiększone o ponad 5.700 m2Centrum Dystrybucyjne Reynaers zapewnia bardzo efektywną i ekonomiczną obsługę klienta. Obiekt jest magazynem wysokiego składowania, zapewniającym dodatkowo 700 lokacji, z których pobiera się towar, 1.200 lokacji zapasowych oraz o 1.000 m2 większą powierzchnię składowania akcesoriów. Łączna powierzchnia magazynu to 11.500 m2.
W nowej hali zamontowano również dwie linie do mostkowania termicznego (izolowania) profili aluminiowych. Półautomatyczna linia jest jedyną tego typu w Polsce. Zapewnia produkcję najwyższej jakości profili z przekładką termiczną i umożliwia dwukrotny wzrost wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu jednostkowych kosztów wytworzenia. Reynaers Polska w najbliższych latach planuje także zakup kolejnej nowoczesnej linii do mostkowania, a tym samym rozbudowę działu produkcji profili izolowanych.
Rozbudowa Centrum Dystrybucji zaowocuje także powstaniem blisko 50 nowych miejsc pracy.
Nasza firma odgrywa ważną rolę w strukturach Grupy Reynaers Aluminium w Centralnej Europie. Tę wyjątkową pozycję podkreśla podjęta już sześć lat temu decyzja o budowie w Piasecznie pod Warszawą Centrum Dystrybucji oraz Centrali dla najbliższego regionu, obejmującego Litwę, Łotwę i Estonię oraz Czechy, Słowację i Węgry. Dzięki konsekwentnej polityce i zaangażowaniu całego zespołu, w latach 2005-2007, wzrost obrotów Grupy w tych sześciu krajach i w Polsce wyniósł blisko 60%. Szybki rozwój Reynaers Polska pozwala firmie na osiągnięcie znacznej autonomii oraz wdrażanie własnych produktów i rozwiązań we wszystkich oddziałach regionu. Przykłady można mnożyć: CS 77 HI oraz CS 86 HI (systemy o podwyższonych parametrach izolacyjności cieplnej), CS 77 FP (system ognioodporny) i wiele innych. – mówi Maciej Przybylski, Prezes Reynaers Polska.
Sukces Reynaers Polska na wymagającym rynku budowlanym to efekt doskonałej, opartej na partnerskich zasadach, współpracy z odbiorcami: producentami fasad, drzwi, okien czy ogrodów zimowych oraz architektami i inwestorami. Standardem działań firmy są: indywidualna analiza każdego zamówienia, rozwiązania zgodne z wymaganiami klientów, najwyższa jakość produktów oraz pełne wsparcie techniczne, badawcze i projektowe. Możliwe jest m.in. zaprojektowanie nowych systemów specjalnie pod powstający obiekt. Wieloletnie doświadczenie inżynierów Reynaers z 27 krajów świata, zapewnia odbiorcom profesjonalne doradztwo. Referencje Reynaers Aluminium obejmują zróżnicowane projekty począwszy od budynków mieszkalnych i biurowych, centrów handlowych, hoteli, szpitali, lotnisk i centrów administracyjnych, po szkoły, garaże i indywidualne rezydencje.
Na terenie nowego Centrum Dystrybucyjnego w Piasecznie zostało również rozbudowane centrum szkoleniowo-badawcze, jako kolejny – po Belgii i Francji – ośrodek testowy nowych konstrukcji oraz szkoleń. Ukierunkowanie Reynaers na ciągły rozwój produktów i technologii widoczne jest w rosnącej liczbie wprowadzanych co roku nowych produktów i rozwiązań, które są od razu dostępne na polskim rynku i także tutaj powstają. Firma kładzie szczególny nacisk na badania nad produktami o parametrach ułatwiających gospodarkę energią i światłem słonecznym oraz zarządzanie energią w budynkach (dzięki oszczędnościom w zakresie chłodzenia i klimatyzacji budynków), a w efekcie podnoszenie komfortu użytkowników obiektów. Ważnym polem badań firmy jest także stałe unowocześnianie systemów Reynaers w dziedzinie automatyzacji, np.: systemów drzwi automatycznych, elektrycznego sterowania otwierania i zamykania okien, ale również opracowania oprogramowania umożliwiającego obróbkę profili systemowych z wykorzystaniem automatycznych centrów obróbczych.
Branża budowlana w Polsce i krajach sąsiednich, a wraz z nią rynek aluminium, rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele wskazuje na to, że trend utrzyma się co najmniej do 2012 roku, kiedy mają odbyć się w Polsce mistrzostwa starego kontynentu w piłce nożnej. W porównaniu z innymi materiałami, wykorzystywanymi do produkcji okien, drzwi i fasad, aluminium jest wysoko cenione. Materiał jest wytrzymały, nie pęka, nie wypacza się ani nie odbarwia, wymaga minimalnej konserwacji i jest w pełni bezpieczny.
Dzięki różnorodnym formom, niskiej wadze, niepalności, izolacyjności termicznej, akustycznej oraz wodo- i wiatroszczelności, projektanci uznają aluminium za materiał przyszłości. Według badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Reynaers, 85% architektów zawsze bierze pod uwagę aluminium, przy projektowaniu budynków użyteczności publicznej, a 72% – w przypadku obiektów mieszkaniowych. – dodaje Grzegorz Cabaj, Dyrektor ds. Sprzedaży.
W ciągu blisko 2 dekad działalności Reynaers Polska na krajowym rynku, produkty firmy wykorzystano w tysiącach obiektów. Co roku powstaje kilkaset różnorodnych budowli, w których profile Reynaers tworzą nowoczesne, bezpieczne, przyjazne dla środowiska i estetyczne konstrukcje.
Tekst dostarczony przez: