Więcej przestrzeni - czyli, w jaki sposób uporządkować wnętrze mieszkania - system drzwi przesuwanych Komandor
Przestrzeń mieszkania to najważniejszy obszar życia – azyl, w której odpoczywamy i czujemy się bezpiecznie. By mogła być prawdziwą ostoją dla poukładania myśli, sam również winna charakteryzować się komfortowym i przejrzystym wnętrzem. Jak to uczynić? Firma Komandor proponuje kilka ciekawych rozwiązań uporządkowania domowego zacisza.
Niebagatelne znaczenie ma design i fason drzwi, za pomocą których porządkujemy obszar w mieszkaniu. Rozwiązania Komandor dają właściwie nieograniczone możliwości projektowe z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów wykorzystywanych w produkcji, począwszy od płyty meblowej, poprzez maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat – wszystkie w bogatej palecie barw – a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach (podklejanych folią zabezpieczającą przed odpryskiwaniem i zwiększającą odporność na stłuczenia). Sposób łączenia surowców i aranżacji kolorystycznych zależy od indywidualnego gustu odbiorcy i od efektu, jaki chcemy osiągnąć przy tego typu zabudowie. Drzwi mogą nadać wnętrzu nowoczesne oblicze, stanowić jego atrakcyjny akcent jak również mogą być tylko dyskretnym tłem wkomponowanym w charakter pomieszczenia. Od ogółu do szczegółu Zabudowy Komandor wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, a o ich niezawodności świadczy dobrze zaprojektowana konstrukcja. Najważniejszymi elementami we wszystkich systemach drzwi przesuwanych są profile (ramy do drzwi zwane ramiakami) oraz elementy jezdne (prowadniki górne i wózki dolne), pozwalające swobodnie przesuwać drzwi po torze górnym i dolnym. Ramiaki i tory wykonane są z dwóch rodzajów materiału. W systemach stalowych jest to stal malowana lub foliowana, w systemach aluminiowych – aluminium anodowane, lakierowane lub pokryte okleiną drewnopodobną. Dostępne w wielu kolorach. Tory montowane są do podłogi, sufitu lub cokołu i wieńca szafy. Prowadnik górny jest elementem konstrukcyjnym zapewniającym komfort użytkowania, składa się z korpusu oraz dwóch lub trzech niezależnie obracających się rolek. Wózek dolny natomiast jest elementem przenoszącym cały ciężar drzwi oraz pozwalającym regulować je, w ten sposób dopasowując do krzywizn ścian i sufitów (nawet do 2 cm). Materiały wykorzystane do produkcji elementów jezdnych to tworzywa sztuczne (wzmacniane włóknem szklanym), stal oraz stopy metali nieżelaznych. Rolka w wózku dolnym jest łożyskowana, a w prowadniku górnym przygotowana z tworzywa sztucznego. Zabudowy wykonane są z płyt laminowanych o grubościach 18 i 28 mm, a obrzeża płyt wykończone okleiną meblową PCV.
Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. System aluminiowy umożliwia wykonanie drzwi przejściowych, np. między pomieszczeniami, ponieważ elementy są jednakowe z obydwu stron, a wózki jezdne zamontowane wewnątrz ram drzwiowych. W tym systemie możliwe jest wykonanie drzwi skośnych, np. przy zabudowie poddaszy, także drzwi niestandardowych (wyższe pomieszczenia), oraz drzwi otwieranych na zawiasach lub przesuwno-składanych. Dostępne w pięciu wersjach: Art Decor, Lazuryt, Agat, Onyx i Topaz, produkowane w sumie w 10 kolorach. Systemy stalowe wykonane są z taśmy stalowej najwyższej jakości. Obecnie w ofercie znajduje się 14 kolorów profili. Systemy stalowe produkowane są w trzech wersjach: Standard, Lux i Magnetyt. Dobrze sprawdzają się w sypialni, pokoju, przedpokoju, korytarzu, garderobie, kuchni i łazience. Sztuka zamknięta w aluminium
Lazuryt jest profilem aluminiowym o subtelnym, nowoczesnym kształcie, sprawiający wrażenie niezwykle delikatnego. Konstruktorzy tego profilu zadbali o to, by szafy wykończone Lazurytem nabierały szlachetnych kształtów sprawiając wrażenie dzieł sztuki o wyrafinowanym smaku. Gładka powierzchnia, delikatnie zaokrąglona oraz smukła linia nadają mu wzniosłego charakteru. Szafy wykończone tym profilem dobrze komponują się z wnętrzami klasycznymi i futurystycznymi. Produkowany jest w 11 kolorach (trzech anodowanych, dwóch lakierowanych i sześciu drewnopodobnych).
Profil Art Deco stanowi doskonały przykład rzemiosła artystycznego. Wyglądem i kształtem przypomina bryłę geometryczną, o charakterystycznie wykończonym obrzeżu, surową i nowoczesną w swojej formie. Niejednolita powierzchnia profilu zdobiona podłużnymi ornamentami tworzy estetyczną strukturę. Jest typowym odzwierciedleniem epoki ART DECO (kierunku we wzornictwie przemysłowym, rzemiośle, architekturze wnętrz i sztukach plastycznych, o tradycjach sięgających przełomu XIX i XX w.), który stał się inspiracją dla konstruktorów, tworzących ów profil. Szafy wykończone Art Deco doskonale komponują się do każdego wnętrza, sprawiając wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich. Produkowany jest w 3 anodowanych kolorach. Tekst dostarczony przez: