QUINLAN PRIVATE GOLUB - INTERNATIONAL BUSINESS CENTER II OTRZYMAŁ NAGRODĘ DLA NAJLEPSZEGO BUDYNKU BIUROWEGO
Warszawa, 30 listopada 2007 r. – Budynek biurowy International Business Center II (IBC II) należący do Accession Fund SICAV, instytucjonalnego funduszu nieruchomościowego z siedzibą w Luksemburgu, otrzymał nagrodę dla najlepszego budynku biurowego roku 2007 (Best Office Development).
Deweloperem i zarządcą budynku jest firma Quinlan Private Golub, jeden z wiodących deweloperów aktywny w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Konkurs został zorganizowany przez CEE Construction and Investment Journal, jeden z największych magazynów z branży nieruchomości w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Nagroda została przyznana przez jury, w skład którego weszli przedstawiciele firm działających w branży nieruchomości. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas uroczystej gali CiJ Awards 2007, która odbyła się 22 listopada 2007 roku w hotelu Marriott w Warszawie. Komentując otrzymanie nagrody, Graham Kilbane, dyrektor zarządzający polskiego oddziału firmy Quinlan Private Golub, który odebrał nagrodę w imieniu firmy, powiedział: „Jest to kolejny udany rok dla firmy Quinlan Private Golub, szczególnie w Polsce. Udalo nam się umocnić naszą pozycję poprzez zakończenie kilku prestiżowych projektów biurowych i handlowych, w tym także nagrodzonego budynku IBC II w Warszawie. Jest mi niezmiernie miło, że ciężka praca całego zespołu Quinlan Private Golub została doceniona przez jury CiJ”.
Budynki International Business Center I i II o łącznej powierzchni 37 000 m2 zostały ulokowane pomiędzy ulicami Armii Ludowej i Polną. Pierwszy etap inwestycji został ukończony w 2002 roku. Druga część budynku została zaprojektowana przez pracownię Artchitecture (wcześniej Denton Corker Marshall). 58,5-metrowy budynek IBC II będzie składał się z dwunastu kondygnacji naziemnych mieszczących 19 400 m2 powierzchni biurowej. Budynek wyposażony będzie również w trzypoziomowy garaż podziemny ze 122 miejscami postojowymi o łącznej powierzchni 4 425 m2. Świetna lokalizacja budynków klasy A zapewnia nie tylko komfortowy dojazd samochodem oraz środkami komunikacji miejskiej, w tym metrem, ale również niezrównany widok na najpiękniejsze tereny zielone położone w centrum Warszawy. Oprócz wysokiej efektywności i dużej dowolności w aranżacji biur zaoferowano najemcom IBC wiele dodatkowych udogodnień. Należą do nich m.in. przeznaczona tylko dla biurowca centrala telefoniczna, obsługująca do 6 000 cyfrowych linii telefonicznych i do przesyłania danych (z możliwością dalszego jej rozbudowywania), 24-godzinną ochronę oraz kawiarnię ulokowaną wewnątrz budynku. Cały budynek posiada klimatyzację i wysokiej klasy system bezpieczeństwa, w skład, którego wchodzi system spryskiwaczy przeciwpożarowych, ognioodporne klatki schodowe i wentylacja oddymiająca. Do głównych najemców kompleksu IBC należą: PricewaterhouseCoopers, Avon, Samsung, Union Investment, Bank Pocztowy SA, Eli Lilly, Software AG, Provident, Citibank, JML S.A., HSBC Bank Polska S.A. i inni. Pierwszy najemca wprowadził się do swojego nowego biura w budynku IBC II w dniu 29 czerwca 2007 roku.
Tekst dostarczony przez: Questia Sp. z o.o.