Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Oszczędzajmy energię uciekającą przez ściany

Rosnące koszty energii i zaostrzające się przepisy w zakresie energooszczędności budynków powodują, że właściciele domów i mieszkań chcą je energetycznie modernizować. Istnieją możliwości ograniczenia zużycia energii i podniesienia komfortu poprzez wykonanie ocieplenia zewnętrznego budynku. Jednak żadna z tych metod nie rozwiązuje problemów mieszkańców budynków zabytkowych i takich, w których ingerencja w elewację nie jest możliwa.

Problem jest poważny. Obiekty wzniesione przed rokiem 1991, w tym budynki zabytkowe, często nie posiadają dostatecznej warstwy izolacji lub są jej w ogóle pozbawione. W związku z tym ich ogrzanie zimą pochłania dużą ilość energii i jest kosztowne. Latem może pojawić się sytuacja odwrotna – temperatura wewnątrz pomieszczeń nadmiernie wzrasta, a klimat staje się nieprzyjazny dla użytkowników mieszkania. Według szacunków ekspertów, w Polsce ten problem dotyczy prawie 80% gospodarstw domowych.

Dlatego szczególnie efektywne i ekonomiczne wydaje się docieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR. To nowoczesne i pewne rozwiązanie obniża straty ciepła przez ściany nawet o 40%. Cała inwestycja zwraca się już po 3-4 latach. Niekiedy, jest to jedyna możliwość poprawienia izolacji termicznej mieszkania bez czekania na termomodernizację całego budynku.

Pięć lat temu, ja i żona kupiliśmy mieszkanie w niedocieplonym budynku. Nadawało się do gruntownego remontu. Było zimne, przemarzały w nim ściany i mieliśmy problemy z pojawiającą się wilgocią i pleśnią – mówi Marian Zdeb, prywatny inwestor. Wspólnota mieszkaniowa, do której należymy, ma co prawda w planach ocieplenie naszego bloku, ale termin prac nie jest jeszcze znany i zależy oczywiście od tego, jak szybko uda się zgromadzić potrzebne na ten cel fundusze. My z żoną nie mogliśmy i nie chcieliśmy czekać. Podjęliśmy decyzję, że docieplimy mieszkanie od wewnątrz. – dodaje Zdeb.

Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR poprawiają izolację termiczną mieszkania i równocześnie regulują poziom wilgotności, zapobiegając tym samym pojawieniu się w pomieszczeniu wilgoci, grzybów czy pleśni. Bloczki zawdzięczają swoje właściwości wysokiej paroprzepuszczalności i zdolności akumulacji materiału, z którego są wyprodukowane.

„Oddychająca” ściana z bloczków YTONG MULTIPOR sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny mikroklimat sprzyjający zdrowiu mieszkańców. Jest to jeden z argumentów, którym nie dysponują w dociepleniu od wewnątrz tradycyjne materiały - takie jak styropian czy wełna mineralna. Poza regulowaniem wilgoci ściana z bloczków YTONG MULTIPOR powoduje, że ciepło zostaje tam gdzie powinno. Latem na zewnątrz, zimą w środku pomieszczenia.

Odpowiedniego materiału do docieplenia ścian od wewnątrz szukałem przez prawie dwa lata. Dopiero niedawno przeczytałem o bloczkach YTONG MULTIPOR i ich właściwościach, parametrach i sposobie montażu. – wspomina pan Marian Zdeb. Zanim podjąłem ostateczną decyzję o ich zakupie skonsultowałem się ze znajomym, który jest budowlańcem-praktykiem. Potwierdził, że to dobry materiał. Docieplenie pokoju dziecinnego wykonałem prawie samodzielnie. Montaż i obróbka bloczków są łatwe. Liczę, że za jednym zamachem rozwiązaliśmy z żoną wszystkie nasze problemy. W mieszkaniu będzie cieplej i wreszcie uporamy się z wilgocią oraz pleśnią. – podsumowuje inwestor.

Prostota montażu i łatwość obróbki sprawiają, że ocieplenie mieszkania od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR jest proste i szybkie do wykonania. Poradzi sobie z nim nie tylko pasjonat drobnych prac budowlanych. Bloczki bardzo szybko przykleja się do ściany lub sufitu za pomocą zaprawy klejowej SILKA-YTONG. Należy tylko pamiętać, by podłoże zostało wcześniej oczyszczone ze starej farby, drobin kurzu i nierówności. Prosta jest także obróbka. Lekkie bloczki YTONG MULTIPOR można przycinać zwykłą piłą widiową. Po ich montażu wystarczy użyć powszechnie dostępnej pacy do szlifowania, żeby ostatecznie wyrównać powierzchnię ściany lub sufitu.

YTONG MULTIPOR to materiał bezpieczny, o najwyższej klasie niepalności. To także materiał zdrowy, bo produkowany z naturalnych składników jak: piasek, wapno, cement i woda. Jego stosowanie nie tylko zwiększa komfort mieszkania i poprawia tym samym warunki życia, ale też przynosi ulgę środowisku naturalnemu.

Bloczki YTONG MULTIPOR nadają się do montowania w każdym typie budynków ze ścianami murowanymi, niezależnie od poziomu kondygnacji. Prace remontowe nie zmieniają układu wewnętrznego całego budynku, a także nie ingerują w jego fasadę. Dlatego do ich wykonania nie jest potrzebne oficjalne pozwolenie z urzędu, spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.

Nie czekaj do kolejnej zimy, ale już teraz ociepl swoje mieszkanie od wewnątrz bloczkami YTONG MULTIPOR! Zobacz film instruktażowy, jak krok po kroku w prosty sposób ocieplić ścianę mieszkania od wewnątrz -
http://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk.


###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt