Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Udoskonalenie Tary: współczesna interpretacja Tary do kuchni

Iserlohn/ Frankfurt. „Klasyki się nie zmienia. Ją się doskonali”. Dornbracht, wiodący producent wysokiej jakości armatury i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych, był wierny temu wymogowi również podczas prac nad zmianami w klasycznej wersji kolekcji Tara do kuchni. W czasie targów ISH we Frankfurcie, współczesna interpretacja Tary została po raz pierwszy zaprezentowana międzynarodowej publiczności.

„Podobnie jak w przypadku łazienki, także udoskonalenie Tary do kuchni jest wypadkową wielu drobnych, pojedynczych ulepszeń - zarówno w zakresie wzornictwa, jak i techniki”, mówi prezes Andreas Dornbracht. „Zalety tego ulepszenia da się podsumować stwierdzeniem „udoskonalić to, co już jest dobre”. Naszym celem była współczesna interpretacja Tary i dostosowanie jej do dzisiejszych kuchni. Żywszych, mniej przestarzałych i minimalistycznych, w których taka armatura jak Tara czyni subtelną różnicę.”

Zredukowanie średnicy uchwytów i rozetek oraz jednoczesne wydłużenie korpusu armatury sprawia, że Tara wydaje się być wyraźnie smuklejsza, bardziej pionowa i filigranowa. Geometria uchwytów krzyżowych jest jeszcze bardziej widoczna. Wszystkie kontury armatur zostały zaostrzone, aby podkreślić doskonały geometryczny, symetryczny i jasny wyraz formy Tary. Dzięki ulepszeniu Tara Classic zostaje ponownie wprowadzona także do kuchni wraz z Tarą, tak że w przyszłości będzie istniał tylko ten jeden program - do wyboru z kranami jednouchwytowymi lub uchwytami krzyżowymi.
 
Obok udoskonalenia wzornictwa dokonano także wielu usprawnień technicznych. Poprawione mocowanie korpusu zapewnia obecnie jeszcze lepszą stabilizację armatury a przez to jej dłuższą żywotność. Tak, jak w przypadku Tary do łazienki, we wszystkich armaturach kuchennych Tara zastosowano nowe perlatory z tworzywa sztucznego. Dzięki nim poprawiono jakość strumienia wody, zmniejszono jej rozprysk oraz zredukowano powstawanie szumu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia. Zainstalowany w perlatorach system odkamieniający zapewnia długotrwałą ochronę przed osadzaniem kamienia. Aby nie naruszyć wzornictwa kolekcji Tara, plastikowe perlatory zostały całkowicie zakryte mosiężną osłoną i są niewidoczne z zewnątrz.
 
Nowością w programie produktów kuchennych Tara są wysokie, nablatowe baterie jednootworowe z wylewką o długości 260 mm oraz ścienne baterie trzyotworowe dostępne z wylewką 225 mm, 300 mm lub 495 mm. Podwyższenie korpusu wysokiej baterii jednootworowej zapewniło więcej miejsca do wygodnego zmywania i napełniania wodą nawet bardzo dużych garnków. Różne długości wylewek ściennej baterii trzyotworowej pozwalają natomiast na indywidualny dobór zasięgu kranu. Istnieje również możliwość wyboru sposobu rozmieszczenia uchwytów krzyżowych. Mogą być one zamontowane symetrycznie - po lewej i po prawej stronie kranu, bądź asymetrycznie - po jednej stronie.
 
 
Tara do kuchni jest dostępna w szerokiej palecie produktów i dwóch wersjach powłok – chromowanej oraz matowej platynie. Autorem projektu jest firma Sieger Design.
 
Tło / zarys historyczny dotyczący kolekcji Tara
Kolekcja Tara firmy Dornbracht została wprowadzona na rynek w 1992 roku. Jej minimalistyczny styl powstał w studiu projektowym Sieger Design. Armaturę z kolekcji Tara charakteryzują wyrazista linia, elegancka stylistyka i precyzja wykonania. Progresywna koncepcja Tary stała się pierwowzorem nowoczesnych armatur łazienkowych i jest obecnie kopiowana na całym świecie. Tara otrzymała liczne nagrody w międzynarodowych konkursach wzorniczych. Jest jedną z najbardziej cenionych kolekcji Dornbracht i potwierdza reputację firmy jako wyznaczającego światowe trendy producenta najwyższej jakości armatury i akcesoriów do łazienek oraz kuchni. Jako nowoczesnej, a zarazem klasycznej armaturze, poświęcono jej całą książkę pod tytułem „Tara. Armatur und Archetypus”, wydaną w 2002 roku przez wydawnictwo Birkhäuser Verlag.
 
 
O firmie Dornbracht
Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG z siedzibą w Iserlohn jest międzynarodowym producentem wysokiej jakości ekskluzywnej armatury i akcesoriów do łazienek i kuchni. Dornbracht otrzymuje liczne międzynarodowe nagrody za stylistykę swoich produktów, a od 1996 roku cieszy się także uznaniem za zaangażowanie w rozwój kultury. Od 2006 roku firma wydaje dwuczęściową publikację „Dornbracht - the SPIRIT of WATER” powiązaną koncepcyjnie ze światem łazienek i kuchni. Ten magazyn, a zarazem katalog, dokumentuje zaangażowanie kulturalne firmy i prezentuje spektrum produktów marki Dornbracht. „Dornbracht - the SPIRIT of WATER” z powodzeniem łączy inspiracje, dialog oraz innowacje, które charakteryzują unikalne podejście i drogę rozwoju firmy Dornbracht.
 
Dornbracht Edges
Po „The Farm Project”, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2006 roku na targach meblarskich w Mediolanie, a następnie wystawiony w Kolonii, Münster i Miami, „Global Street Food” jest trzecim projektem Mike'a Meiré dla serii wystaw Dornbracht Edges - projektów na styku wzornictwa, architektury i sztuki. Poprzez „The Farm Project” Mike Meiré stworzył przeciwieństwo minimalizmu królującego we wzornictwie ostatnich lat. Zainscenizował on kuchnię jako scenę życia, a nie miejsce prezentacji designu. „Global Street Food”, pokazany na Passagen 2009 w Kolonii, kontynuuje poszukiwania i konfrontacje dotyczące czynności oraz struktur kuchennych. Projekt ten jest rezultatem fascynacji kuchniami zaimprowizowanymi w przestrzeni publicznej. Miejskimi stoiskami fast food łączącymi pragmatyczny dyletantyzm z kompleksowością zawartą na minimalnej powierzchni. Mike Meiré zaprezentował wiele obiektów i kuchni ulicznych z różnych części świata w klasycznym White Cube. To wystawa, która podkreśla formę rzeźbiarską tych autentycznych obiektów, a jednocześnie ich tożsamość kulturową.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt