Wakacyjne uziemienie
Lato to okres wzmożonej aktywności sportowej, która często skutkuje kontuzjami kończyn. Zasypianie przestaje być przyjemnością, gdy na zewnętrz jest gorąco i duszno, a staje się tym bardziej trudne, gdy mamy nogę lub rękę w gipsie. Osoby, które muszą oswoić się z myślą spędzenia w łóżku nie tylko letnich nocy, ale też i dni, potrzebują czegoś więcej, niż tylko otwartego okna i wentylatora.
Skok. W bok.
Skakanie z pomostu, zabawy w wodzie i gry na świeżym powietrzu sprzyjają powstawaniu urazów kończyn. - W lecie zawsze odnotowujemy zwiększoną liczbę złamań i zwichnięć. Niestety niefortunny upadek w górach, czy na plaży, kończy się często założeniem gipsu. Nie wszystkim pacjentom udaje się go uniknąć, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi kontuzjami w okolicach stawów - mówi doktor Zbigniew Gruca, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii. - Po takim urazie pacjent musi o siebie odpowiednio dbać. Stawy nie powinny być obciążane, a w przypadku urazów kończyny dolnej przez pierwszy tydzień zalecana jest pozycja leżąca. Bardzo ważne jest, aby pacjent mógł w tym czasie komfortowo wypoczywać - podkreśla doktor Gruca.
Perfekcyjnie...
- Dużą rolę do odegrania ma w takiej sytuacji materac. I nie chodzi tu wcale o specjalistyczny materac rehabilitacyjny, ale o rozwiązanie funkcjonalne zapewniające komfort nie tylko podczas snu, ale także w sytuacjach awaryjnych, kiedy na przykład musimy na łóżku pracować – zauważa doktor Gruca. W czasie wakacyjnego uziemienia łóżko przejmuje na siebie rolę, którą normalnie pełni kanapa, fotel, krzesło i stół razem wzięte. Prawdopodobnie po tygodniu łóżko i tak zostanie znienawidzone, ale niezależnie od chilowych antypatii ma ono w tym czasie do spełnienia bardzo ważną rolę – musi przynosić pacjentowi ulgę.
...miękkie lądowanie...
- Tworząc materace z linii Perfetto, kierowaliśmy się uwagami lekarzy ortopedów. Dzięki naszej współpracy powstały 4 zaawansowane technologicznie materace: Vita, Forte Piano i Nuta - mówi Tomasz Goc, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu z Fabryki Materacy JANPOL. - Linia Perfetto ma przede wszystkim doskonałe właściwości wentylacyjne i higroskopijne, które wpływają na poprawę gospodarki wodnej organizmu. Vita, Piano i Nuta, wykonane są z przyjaznych dla skóry i dróg oddechowych płyt lateksowych przy wykorzystaniu najnowszych technologii,powstał materac Forte z pianki visco-elastic zapobiegających bólom uciskowym – tłumaczy T. Goc.
...nie na byle czym
Odpowiednio dobrany stelaż przekłada się na komfort rekonwalescencji w nie mniejszym stopniu niż materac. Podnoszone wezgłowie jest optymalnym rozwiązaniem dla osób, które lubią czytać w pozycji półleżącej, albo chcą wykorzystać czas w łóżku na pracę na laptopie. Regulowana część przednia stelaża umożliwia także wygodne zjedzenie posiłku. Dla osób z urazami kończyn dolnych, oraz dla tych wszystkich, którzy mają kłopoty z krążeniem zbawienne może być korzystanie z regulowanego podnóżka, który pozwala na wygodny odpoczynek z uniesionymi nogami. - Aby w pełni cieszyć się walorami regulowanego stelaża, polecamy w szczególności materace Piano, Forte, Nuta i Vita - podkreśla Tomasz Goc z firmy JANPOL.
Gdy wyleczone zostaną wszelkie zwichnięcia i pozbędziemy się już gipsu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko w pełni korzystać z optymalnie dobranego materaca. Zakup profesjonalnego zestawu: materac + stelaż nie jest fanaberią, a raczej inwestycją we własne zdrowie oraz w poprawę komfortu snu, przekładającą się na dobre samopoczucie i efektywność w życiu codziennym.
Artykuł dodał: Kamil Bielicki