Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

CIEPŁO SPOD RĘKI PROJEKTANTA

Jak dopasować grzejniki do najnowszych propozycji w urządzaniu wnętrz? Poradnik PURMO na nowy sezon grzewczy

TREND 1

Efekty specjalne
Najsilniejszy trend tej jesieni to bliskie spojrzenie na fakturę materiału, z którego wykonano przedmioty dekoracyjne lub użytkowe. Projektanci inspirują się naturą, gdzie każdy kamień czy drzewo mają swoją własną, niepowtarzalną strukturę. Inaczej odbija światło, odmiennie zachowuje się pod dotykiem dłoni. Zastosowanie materiałów o różnych fakturach wykończenia we wnętrzu daje niepowtarzalne efekty, zwłaszcza w przypadku zachowania spójnej gamy kolorów.
Podążając za tą tendencją, wybierajmy naturalne tkaniny o wyraźnych splotach, meble i dodatki z drewna lub stali, a na podłogę szczotkowane deski o wyraźnej strukturze drewna, kamień lub gres. Obowiązują szlachetne, stonowane kolory – biele, beże, brązy i szarości z akcentami fioletu czy zgaszonej czerwieni. Zróżnicowane faktury zapewniają grę światła i cienia oraz sprawiają, że spokojne barwy te ożywają i nigdy nie są nudne. Do tej stylistyki dopasowujemy oczywiście także elementy użytkowe, w tym grzejniki. Dzięki designerskim propozycjom nie jest to trudne. Jako uzupełnienie takiego wystroju wnętrza marka Purmo proponuje grzejniki pionowe Kos lub Faro w wersji metalicznej lub grzejniki granitowe.
 
Grzejniki Kos i Faro z wykończeniem metalicznym pokryte są specjalną farbą o chropowatej strukturze. Powierzchnia grzejnika przypomina szorstką powierzchnię skały wulkanicznej, a dzięki delikatnie opalizującym drobinkom genialnie załamuje światło. Do wyboru są trzy głębokie, intensywne odcienie szarości – smolisty Metal Black, grafitowy Metal Grey oraz najjaśniejszy Metal Alu. Ta efektowna wersja wykończenia nie jest wcale droga - dopłata wynosi tylko 15% ceny wyjściowej, co w porównaniu do grzejników kolorowych jest atrakcyjną propozycją.
 
Grzejniki Purmo Likoma w formie płyt z konglomeratu granitowego zachwycają surowością i wyrazistością. Ich niepotykana faktura sprawia, że grzejnik zupełnie nie przypomina tradycyjnego urządzenia. Kamienna powierzchnia oraz cztery wysmakowane kolory: biel, szarość, piaskowy oraz grafit pozwolą uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne i idealnie wpisują się w nowe trendy. Granitowe grzejniki są dostępne w wersji poziomej (Likoma H) oraz pionowej (Likoma V). Są to urządzenia elektryczne.  
 
TREND 2
Zabawy proporcjami
Harmonia elementów pionowych i poziomych to zabieg szczególnie lubiany przez stylistów wnętrz ze względu na… magiczne właściwości. W zależności od proporcji, potrafią dodać pomieszczeniu lekkości, optycznie powiększyć lub zmniejszyć, uszlachetnić. Piony i poziomy pojawiają się w formie pasów na dekoracjach czy obiciach, a także na meblach, które są albo bardzo niskie, albo wysokie i wąskie. Graficzne, kolorowe, psychodeliczne – wszystkie są modne.
Jakie grzejniki pasują do wnętrz o wysublimowanej harmonii elementów wertykalnych i horyzontalnych? Oczywiście niestandardowe – pionowe lub bardzo niskie. Marka Purmo proponuje na przykład dekoracyjne modele Kos i Faro lub konwektorowy Narbonne.
 
Grzejniki pionowe to zwykle bardzo eleganckie urządzenia. Pionowe modele Purmo można kupić w szerokości już od 14,2 cm (tyle ma najwęższy model konwektorowy Narbonne). Grzejnik o takiej szerokości można zamontować nawet na słupie konstrukcyjnym, co świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o charakterze loftu. Pionowy model świetnie wygląda jako kontrast do wnętrza urządzonego za pomocą niskich komód i kanapy.
 
Z kolei modele poziome, bardzo niskie, polecane są do wnętrz z dużymi oknami. Taki grzejnik można bowiem zamontować pod oknem, zgodnie z zasadami dotyczącymi minimalizowania strat ciepła. Jeśli zależy nam na wyjątkowym efekcie aranżacyjnym, wybierzmy także modele dekoracyjne – Purmo Kos i Faro w wersji H, czyli poziomej. Dla osób dysponujących niewielkim budżetem znajdzie się rozwiązanie w postaci płytowego grzejnika Model Purmo Ventil Compact, który jest dostępny już od wysokości 20 cm i kosztuje tyle samo, co powszechnie znane tradycyjne grzejniki płytowe. Kupując poziomy grzejnik pamiętajmy o tym, że nie wygląda on dobrze, jeśli wystaje poza obrys okna. Aby zachować odpowiednią długość i jednocześnie zapewnić moc wystarczającą do ogrzania pomieszczenia, możemy poprosić instalatora o dobranie grzejnika o większej głębokości.
 
Grzejniki pionowe lub poziome świetnie uzupełnią graficzne wnętrze także dzięki szerokiej palecie barw. Najlepsze będą odcienie nawiązujące do kolorów natury (szarości, brązy) lub przeciwnie – żywe, kontrastowe czerwienie i niebieskości.
 
TREND 3
Obiekty w przestrzeni
W ostatnim sezonie w modzie rządziły niezwykłe konstrukcje. Nosiliśmy ubrania o wyraźnych kształtach lub luźne i miękkie, którym formę nadaje ciało oraz dodatki. Teraz ta tendencja przenosi się do wnętrz. Krzesła przypominające awangardowe rzeźby, ludowe wycinanki na dywanach i tapetach, stoliki z blatami zawieszonymi na wygiętych w niezwykłe kształty nogach… forma i konstrukcja zawładnęły designem. Jest to propozycja dla osób odważnych i dysponujących przestrzennym mieszkaniem. Skomplikowane wzory ożywają bowiem jako element dominujący w otwartym, minimalistycznym wnętrzu.
Najnowsze tendencje wzięli sobie do serca także projektanci przedmiotów użytkowych, w tym grzejników. Proponują wyszukane kształty i wzory.
 
Przestrzenne formy grzejników można znaleźć przede wszystkim wśród modeli rurkowych (potocznie nazywanych łazienkowymi). Na uwagę zasługuje wyjątkowa konstrukcja modelu Anafi z oferty Purmo. Jego odważnie zaprojektowane kolektory sprawiają wrażenie, jakby spływały w dół - każda linia jest bowiem wygięta pod kątem prostym na innej wysokości. Jak kaligrafowany japoński znak wygląda grzejnik Kea z niesymetrycznie rozmieszczonymi poziomymi kolektorami. Rozchodzą się one raz na lewą, raz na prawą stronę. Z kolei prosta, a jednocześnie wysmakowana linia modelu Imia doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, otoczona widowiskowymi meblami. Grzejniki rurkowe przybierają fantastyczne kształty, ale oczywiście są bardzo  funkcjonalne – na kolektorach o taki rozmieszczeniu łatwo jest po­wiesić ręczniki, dobierzemy do nich też różne wieszaki czy półeczki.
 
Jeśli za pomocą grzejnika chcemy nieco uspokoić konstrukcyjne wzory mebli, dobierzmy klasyczne linie grzejników dekoracyjnych Kos i Faro. Kos wyróżnia się minimalistycznym, nowoczesnym designem o idealnie płaskiej płycie czołowej. Faro ma ją zaś delikatnie profilowaną, dzięki czemu lepiej pasuje do otaczających form barokowych czy nawiązujących do ludowych wycinanek.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2025

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt