"Efektywność Plus" - główne przesłanie firmy Viessmann podczas ISH 2009
We Frankfurcie zakończyły się największe targi branży grzewczo- instalacyjnej ISH 2009. Firma Viessmann zaprezentowała na nich najnowsze urządzenia grzewcze, idealnie wpisujące się w hasło „Efektywność Plus” , które odpowiada na wszystkie wyzwania aktualnej sytuacji energetycznej i klimatycznej. Zaprezentowane przez firmę Viessmann indywidualne rozwiązania z najbardziej efektywnymi systemami grzewczymi wzbudziły ogromne zainteresowanie odwiedzających targi.
Na organizowanych co dwa lata największych targach branży grzewczo- instalacyjnej ISH we Frankfurcie, swoje produkty prezentują wystawcy z całego świata. W tym roku na 250 000 m2 około 2500 firm starało się zainteresować odwiedzających swoim stoiskiem i urządzeniami.
W tym roku obchodziliśmy pięćdziesiątą rocznicę istnienia targów ISH, którym towarzyszyło motto „50 years of ISH- life with water, heat and air”, podkreślające bliski związek człowieka z przyrodą, wodą, ciepłem i powietrzem, a także potrzebę racjonalnego, odpowiedzialnego i efektywnego gospodarowania źródłami energii teraz i w przyszłości.
Viessmann od lat uczestniczy w targach ISH we Frankfurcie, które są miejscem premierowych prezentacji najważniejszych rozwiązań i nowinek technicznych inżynierów firmy Viessmann, a także miejscem dyskusji nad polityką energetyczną i zmianami klimatu. Stoisko Viessmann przyciągało nie tylko pomarańczowym kolorem, rozmiarami, ale przede wszystkim najbogatszą na rynku ofertą urządzeń i instalacji grzewczych. W tym roku głównym przesłaniem firmy stało się hasło „Efektywność Plus”, które łączy się ściśle z filozofią projektowania i produkcji urządzeń Viessmann. „Efektywność Plus” oznacza, że dla wszystkich nośników energii oferowane są indywidualne rozwiązania w ramach efektywnych systemów. Jak podkreślał Dr Martin Viessmann, „Efektywność Plus” wpisuje się dokładnie w podwójną strategię: zwiększania efektywności energetycznej i zastępowania energii kopalnych przez źródła odnawialne, w celu ochrony klimatu i uniezależnienia się od oleju i gazu. Ponadto oznacza również najwyższą z możliwych efektywność ekonomiczną poprzez wysoką oszczędność źródeł energii.
Osoby odwiedzające stanowisko Viessmann, mogły indywidualnie dopasować efektywne urządzenie grzewcze do swoich potrzeb. Zarówno systemy kondensacyjne, kotły na drewno, pompy ciepła, czy kolektory słoneczne wpisują się w 100% w ideę hasła „Efektywność Plus”. Ponadto firma Viessmann zaprezentowała najnowszą ofertę urządzeń, które powstały w wyniku poszukiwania coraz lepszych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Jednym z takich urządzeń jest nowy gazowy kompakt kondensacyjny Vitodens 222-F, który jest pomyślany dla modernizacji ogrzewania i jako zamiennik starych gazowych kotłów grzewczych z podstawionym, pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. Palnik cylindryczny MatriX z układem regulacji spalania Lambada Pro Control dopasowuje się automatycznie do różnych gatunków gazu i gwarantuje stale wysoką sprawność znormalizowaną 98 procent.
Innym debiutantem był nowy regulator Vitotronic, dzięki któremu obsługa kompaktów olejowych, gazowych oraz kompaktów z pompą ciepła jest dziecinnie prosta. Sposób nawigowania jest łatwy w użyciu, opiera się na, znanym z telefonów komórkowych i pilotów telewizyjnych, manipulatorze krzyżowym. Wyświetlacz wielowierszowo ukazuje komunikaty tekstowe, dużymi, czytelnymi znakami i jest o 70 procent większy od wyświetlaczy porównywalnych urządzeń. Ponadto może interaktywnie obrazować charakterystyki grzewcze i uzysk solarny.
Lista debiutantów jest dużo dłuższa. W krótkim czasie nowości zaprezentowane podczas targów ISH we Frankfurcie, będą dostępne również na polskim rynku.
Mimo turbulentnej sytuacji na rynku budowlanym, firmy z branży grzewczej widzą realistyczną szansę na umocnienie swojej pozycji poprzez inwestycje w innowacyjne urządzenia i rozwiązania techniczne. Inwestycja w nowoczesną technikę grzewczą opłaci się zawsze i w każdym przypadku, gwarantuje pewne zyski w postaci oszczędności kosztów energii, przy komfortowym poczuciu ciepła i poszanowaniu klimatu.
Artykuł dodał: Kamil Bielicki