Ogrzewanie
[24.06.09 21:20]
Sezon grzewczy za nami. Jest to więc właściwy moment by zmienić czy w odpowiedni sposób przygotować do zimy nasz kaloryfer. Estetyka, jakość wykonania, cena to czynniki, o których myślimy wybierając grzejniki. Czy jednak naprawdę wiemy, jaki system grzewczy będzie odpowiedni do naszego mieszkania, czy domu? Przy takim wyborze, niezbędny okaże się sprawny instalator.
[22.06.09 13:08]
MAŁA, DUŻA ZAWSZE CIEPŁA KUCHNIA
Kuchnia, kojarząca się z rodzinnym ciepłem, jest pomieszczeniem dość trudnym do ogrzania. W tym zwykle zabudowanym wnętrzu często brakuje miejsca na grzejnik, musimy także brać pod uwagę funkcjonalność wszystkich sprzętów.
[22.06.09 13:04]
Ciepło domowe - oblicz, czy je masz
Aby pomóc klientom zwiększyć efektywność energetyczną, firma Viessmann zaproponowała kalkulator online, który pozwoli obliczyć koszty ogrzewania oraz doradzi, w jaki sposób zmodernizować starą kotłownię, by zapewnić komfort ciepła i niższe rachunki.
[14.06.09 18:26]
"Grzanie" idealne do każdej powierzchni
Czy szukając funkcjonalnego urządzenia musimy rezygnować z jego designu? Czy użyteczność wyklucza estetyzm?
[10.06.09 07:13]
RETTIG HEATING WSPÓŁORGANIZATOREM AKCJI " Z NATURY SEGREGUJĘ"
W maju w Rybniku odbyła się akcja edukacyjna „... z natury segreguję!”. Jej celem było przekonanie dzieci i młodzieży, że właściwie prowadzona segregacja śmieci jest równie ważna, jak recykling. Firma Rettig Heating – oferująca produkowane właśnie w Rybniku grzejniki Purmo - włączyła się w organizację akcji.
[27.05.09 21:59]
Grzejniki aluminiowe - nowa jakość ciepła
Szukasz grzejnika, który łączy funkcjonalność z estetyką i wysoką jakością? Nowoczesne grzejniki aluminiowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań.
[27.05.09 10:06]
Vitodens 333-F - ciepło bez granic
Liczna rodzina kotłów kondensacyjnych firmy Viessmann została wzbogacona o nowy, wysokowydajny gazowy kompakt kondensacyjny Vitodens 333-F, który jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem o najkrótszym okresie amortyzacji.
[08.04.09 18:57]
Ciepło pod specjalnym nadzorem - Schüco Corona SI 82+
Obecnie energooszczędność budynku stanowi o jego wartości rynkowej. Do budowy obiektu spełniającego wymogi normowe należy używać sprawdzonych komponentów, takich jak termoizolacyjne okna i drzwi balkonowe z PCV produkowane w technologii firmy Schüco.
[06.04.09 08:25]
LARS i KOSPEL - podwójna jakość w Twoim domu
Dzięki współpracy obu firmy - LARS i KOSPEL – klienci mogą zakupić wysokiej jakości kotły elektryczne wraz z regulatorem temperatury uznanej i popularnej na rynku marki AURATON.
[03.04.09 19:32]
Firma OSRAM przygotowała niezwykle ciekawą aplikację. Pozwala ona wyliczyć m.in. oszczędności jakie uzyskamy zamieniając tradycyjne żarówki na energooszczędne źródła światła. Zobacz jak prosta zamiana wpłynie na obniżenie zużycia i kosztów energii oraz redukcję emisji CO2!
[01.04.09 10:05]
"Efektywność Plus" - główne przesłanie firmy Viessmann podczas ISH 2009
We Frankfurcie zakończyły się największe targi branży grzewczo- instalacyjnej ISH 2009. Firma Viessmann zaprezentowała na nich najnowsze urządzenia grzewcze, idealnie wpisujące się w hasło „Efektywność Plus” , które odpowiada na wszystkie wyzwania aktualnej sytuacji energetycznej i klimatycznej. Zaprezentowane przez firmę Viessmann indywidualne rozwiązania z najbardziej efektywnymi systemami grzewczymi wzbudziły ogromne zainteresowanie odwiedzających targi.
[28.03.09 20:30]
W podwrocławskiej Długołęce powstanie jeden z pierwszych domów wysokoenergooszczędnych w ramach projektu Domy XXI wieku. Lumina House to realizacja idei budownictwa niskoenergetycznego, promowanego przez firmę Schüco, która dostarczyła rozwiązań systemowych.
[26.03.09 09:09]
Instalacja właściwego systemu ogrzewania jest ważną decyzją. Jej konsekwencje – szczególnie finansowe – odczuwamy przez wiele lat. Coraz więcej osób i instytucji decyduje się więc na kotły węglowe, które są najtańsze w użytkowaniu.
[23.03.09 08:18]
Pionowe elementy są przez stylistów wnętrz stosowane od dawna ze względu na… magiczne właściwości. Potrafią dodać pomieszczeniu wysokości, poprawić jego proporcje, uszlachetnić. Pionowe linie pojawiają się także na dekoracjach – tapetach, meblach. Nawet urządzenia grzewcze od niedawna dopasowują się do tej mody.
[22.03.09 12:51]
Na charakterystykę energetyczną budynku ma wpływ wiele czynników, w tym izolacyjność termiczna przegród i wykorzystywane źródła energii. Z korzyści, jakie daje użytkowanie najnowszych zdobyczy w dziedzinie budownictwa energooszczędnego, oferowanych przez firmę Schüco, cieszą się na co dzień właściciele domu jednorodzinnego w Niemczech.
[10.03.09 16:13]
GRZEJNIK Z PODŁĄCZENIEM ŚRODKOWYM - DLACZEGO WARTO?
Wielu instalatorów narzeka na konieczność przerabiania podejść pod grzejniki. Problem w szczególności dotyczy biur, w których wnętrza często aranżowane są na nowo, ale czasem pojawia się także w budynkach mieszkalnych. Po co tracić czas na przeróbki, skoro można wykorzystać nowe grzejniki Purmo podłączane na środku od dołu?
[05.03.09 21:00]
Instalacja właściwego systemu ogrzewania jest ważną decyzją. Jej konsekwencje – szczególnie finansowe – odczuwamy przez wiele lat. Coraz więcej osób i instytucji decyduje się więc na kotły węglowe, które są najtańsze w użytkowaniu.
[05.03.09 20:57]
30 CENTYMETRÓW CIEPŁA - nowa szerokość grzejników pionowych
Jak można wykorzystać wąski skrawek ściany między oknami lub obok drzwi balkonowych? Wbrew pozorom może tu zmieścić całkiem sporo… na przykład ogrzewanie wystarczające na potrzeby całego pomieszczenia. Marka Purmo wprowadziła bowiem na rynek nowe grzejniki pionowe, których szerokość wynosi zaledwie 30 centymetrów.
[04.03.09 21:14]
Kiedy mróz doskwiera, szczególnie zależy nam, by w domu delektować się przyjemnym ciepłem i zapomnieć o ujemnych temperaturach na zewnątrz. Tymczasem marzniemy nawet w mieszkaniu... Jak przetrwać zimowe miesiące? Z pomocą przychodzą nowoczesne regulatory ciepła.
[27.02.09 19:46]
Viessmann wykorzystuje gaz na 109%
Firma Viessmann oferuje kotły kondensacyjne, które zapewnią komfortową temperaturę pomieszczenia, przy efektywnym i stosunkowo niskim zużyciu gazu ziemnego. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych pozwala uzyskać ciepło nie tylko ze spalanego gazu, ale również ze spalin uwalnianych do atmosfery, co stanowi ekonomiczne rozwiązanie, przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.