Nowe Koninko pełne możliwości
Dzieci podczas świątecznego spaceru, piknik i przepiękny plener – taką perspektywę osiedla Nowego Koninka przedstawia inwestor - firma Skaland. Jednocześnie zapewnia, że w powiecie poznańskim nie było jeszcze tak kompleksowego projektu ze skandynawską duszą i tak prorodzinnej aury nad inwestycją.
Cztery etapy potężnej, ponad 30 hektarowej inwestycji i projekt stworzenia od podstaw samowystarczalnej osady mieszkaniowej, to właśnie Nowe Koninko. Budowę rozpoczęto od domów w zabudowie wolnostojącej – na początek 16. – Pierwszy etap to próba dla całego projektu – sprawdzian czy skandynawska architektura znajdzie swoich zwolenników – tłumaczy Natalia Rajewska z biura firmy Skaland – Już teraz możemy ten fakt potwierdzić. Nowe Koninko to oferta wyróżniająca się na rynku, która zyskuje wciąż na popularności – dodaje z dumą Członek Zarządu firmy Piotr Swoboda.Późniejsze plany inwestycyjne zakładają także budowę kameralnych budynków wielorodzinnych, szeregowców, a ponadto przedszkola i centrum handlowego. Docelowo Nowe Koninko stanie się domem dla ponad 600 rodzin. – Naszą ambicją jest stworzenie nowej jakości projektu mieszkaniowego – mówi Natalia Rajewska z biura dewelopera – Nowe Koninko to osiedle spełniające funkcje niewielkiego miasteczka, a przy tym ciekawy projekt budownictwa sprawdzonego m.in. w Szwecji czy Norwegii, na którą może pozwolić sobie polska rodzina – wyjaśnia.
Domy w ofercie firmy Skaland to jednopiętrowe budynki z garażem o elewacji białej lub wykończonej drewnem. Proponowane cztery typy domów (A,B,C,D) mają blisko 141 m kw. powierzchni użytkowej oraz działki od 540 do 1098 m kw. Projekty posiadają analogiczny rozkład pomieszczeń, zorientowanych jednak w odmiennych kierunkach. Na parterze znajduje się przestronny ponad 31 metrowy salon, jadalnia usytuowana tuż obok kuchni oraz gabinet i łazienka. Na piętrze usytuowane są trzy sypialnie, a największa z nich posiada dwie garderoby. Jest tu także łazienka o powierzchni 9 m kw. i kotłownia. Wiata garażowa wraz z zamkniętym pomieszczeniem garażowym stanowią odrębną bryłę obok budynku o łącznej powierzchni ponad 20 m kw. Osiedlowe ulice i chodniki zostaną wyposażone w niskie latarnie z odbłyśnikiem (lustrem) światła, które zapewnią kameralny efekt oświetlenia, nieuciążliwy dla mieszkańców.
Charakterystyczną cechą architektury Nowego Kominka są geometryczne bryły budynków z wyraźnie zaakcentowanymi elementami naturalnymi, takimi jak ręcznie wypalana, holenderska cegła klinkierowa czy naturalne drewno. Całość wyraża dobrze znaną północną prostotę i wygodną do życia, funkcjonalność.
Koninko to niewielka wieś w gminie Kórnik. Od granic Poznania dzieli ją niespełna 12 km – To na tyle daleko, aby zapomnieć o miejskim zgiełku i móc cieszyć się walorami natury, a na tyle blisko, by czerpać korzyści z wygodnej komunikacji.