Galeria GALA w Lublinie - nowoczesność w zgodzie z tradycją
Galeria GALA „Dom i Wnętrze” przyciąga uwagę nie tylko bogatą ofertą artykułów wystroju i wyposażenia wnętrz, ale stanowi również ciekawy obiekt architektoniczny. Zgodnie z założeniem inwestorów, Galeria GALA łączy nowoczesny design z elementami architektury przemysłowej.
Galeria GALA „Dom i Wnętrze” to nowoczesne centrum handlowe, którego asortyment stanowią artykuły wystroju i wyposażenia wnętrz. W 2007 roku do użytku oddano pierwszą fazę inwestycji, a na ukończenie drugiej inwestorzy wyznaczyli rok 2010. Ponad 33 tys. m2 powierzchni, 350 miejsc parkingowych, 70 sklepów – tak w liczbach przedstawia się obecnie największa w Polsce budowlana galeria handlowa. Docelowo, na powierzchni ponad 60 tys. m2 swoją ofertę prezentować będą najwięksi producenci rynku meblarskiego, materiałów budowlanych i wykończeniowych. Poza swą funkcją handlową, galeria stanowi również centrum kulturalne, w którym odbywają się koncerty, wystawy, spotkania z ekspertami budownictwa i doradcami z dziedziny aranżacji wnętrz.
(fot. Roben)
Galeria GALA „Dom i Wnętrze” jest unikatowym tego typu projektem w skali kraju. Z jednej strony inwestorzy i architekci chcieli uszanować historię miejsca, w którym sto lat temu znajdowała się największa na tamte czasy fabryka maszyn rolniczych. Z drugiej – ta część miasta poddawana jest ciągłym procesom modernizacyjnym. Poszukiwanie kompromisu pomiędzy nawiązaniem do starej architektury a nowoczesną stylistyką skłoniło architektów do zastosowania cegły klinkierowej jako materiału dominującego w elewacji całego obiektu.
Galeria GALA „Dom i Wnętrze” w liczbach:
33 500 m2 – powierzchnia obiektu w I etapie inwestycji
14 500 m2 – powierzchnia handlowa w I etapie inwestycji
60 000 m2 – powierzchnia obiektu po zakończeniu całości prac
70 sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz
350 – ilość bezpłatnych miejsc parkingowych w podziemnym dwupoziomowym garażu
4 poziomy handlowe
166 000 sztuk cegieł firmy Röben wykorzystano podczas budowy elewacji klinkierowej
500 m2 powierzchni największej w Polsce szklanej fasady
|
Artykuł dodał: Kamil Bielicki