Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Industrialny design

Armstrong

Architektura współczesna stwarza niemal nieograniczone możliwości kreowania otoczenia. Nowoczesne formy projektowania oraz materiały do realizacji pomysłów roztaczają szerokie pole do popisu zarówno przed projektantami bryły, jak i przed projektantami wnętrz. Szansę mają jednak tylko ci, którzy nie mieszczą się w ciasnych szablonach.
Modernistyczny krajobraz i rynek architektoniczny są otwarte na nowe rozwiązania. Nowe – nie oznacza tu jednak udziwnione, przesadzone czy przeskalowane. Nie chodzi przecież o przerost formy nad treścią – raczej o świeże spojrzenie na przestrzeń. Owocem czego może być realizacja, która z jednej strony wtapia się w nowoczesne otoczenie, a z drugiej jest oryginalna i efektowna.
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Przemysłowy charakter
We współczesnych realizacjach architektonicznych często przeważa prostota i oszczędność w formie oraz w materiałach... Ta surowość, która jest wartością samą w sobie, objawia się między innymi w stylu industrialnym. Powstają coraz to nowe budynki biurowe, konferencyjne, nowoczesne uczelnie, biblioteki itp. Zaskakują minimalizmem wystroju, chłodną metaliczną kolorystyką, połyskliwością materiałów – szkła, metalu. Czasem cały efekt łagodzą tylko, i tak skromne, dodatki z drewna. Styl przemysłowy, choć oszczędny, nie znaczy jednak ubogi. Szczególnie, że zagospodarowywane są przy tej okazji ogromne powierzchnie przestrzeni sufitowej budowli użyteczności publicznej.
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Minimalistyczne wnętrza
Umiejętnie wykorzystane szarości i czernie, zimny metal, mleczne szkło, jasne światło – taki design wcale nie musi odstraszać. Wręcz przeciwnie. Bogactwo formy i treści zastępowane jest tu wysokiej jakości materiałami – surowymi, nieprzetworzonymi - które tworzą wizualny efekt niewymuszonej prostoty i dosłowności. Budynki sprawiają nieraz wrażenie nie wykończonych – spotykamy pozostawione celowo gołe tynki i cegły, czasem widoczne pod sufitem instalacje wentylacyjne, kable, rury. Wydaje się jednak, że taki styl całkiem pasuje do obrazu pracy biurowej, komputerów, multimediów, stylu biznesowego – słowem: do nowoczesności. Pozbawiona zbędnych dodatków - wręcz oszczędna w wystroju - chłodna, industrialna przestrzeń może być przy tym również elegancka, może tworzyć nastrój powagi, skupienia i koncentracji.
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Metalicznie – prosto i stylowo
Ważnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza użytkowego, również tego o prostym przemysłowym charakterze, jest jego sufit - odpowiednio dobrany do stylu i funkcji. Wyobraźmy sobie (na przykład) salę konferencyjną lub inną powierzchnię biurową ze ścianami i przepierzeniami wykonanymi częściowo z mlecznego szkła, połyskującą chłodnymi, metalicznymi detalami i jasnym, ciepłym światłem. Na środku stoi duży, ciężki stół konferencyjny z metalowymi nogami i czarnym matowym blatem, wokół proste designerskie krzesła – a ponad wszystkim metalowy, ażurowy sufit podwieszany. Srebrno-szary lub w odcieniach bieli, perforowany sufit idealnie komponuje się z minimalistycznym wystrojem modernistycznego wnętrza, stanowiąc kontynuację prostej i geometrycznej przestrzeni. Wtapiając się dobrze w koncepcję industrialnej powierzchni użytkowej, sufit podwieszany spełnia również inną funkcję. Maskuje wszelkie niedoskonałości wykończeniowe budynku, a także wszystko to, co zaburza surowość przemysłowej aranżacji i co chcielibyśmy ukryć – wentylację, klimatyzację, alarmy, czujniki i inne instalacje. W sufity podwieszane można również wkomponować odpowiednie oświetlenie.
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Estetyka i funkcjonalność
Wśród sufitów podwieszanych firmy Armstrong możemy znaleźć między innymi sufity metalowe Orcal, najbardziej odpowiednie z punktu widzenia projektowania w stylu industrialnym. Płyty sufitowe Orcal powstają z ocynkowanej stali pokrytej elektrostatycznie trwałą warstwą poliestrowej farby proszkowej. Wszystkie płyty z rodziny Orcal oferowane są w wersjach: gładkiej (nieperforowanej), ze standardową perforacją, z mikroperforacją oraz z ekstra mikroperforacją. Srebrzysta szarość i odcienie bieli w kolorystyce płyt elegancko i estetycznie komponuje się z wystrojem wnętrz o charakterze nowoczesnym. Ponadto sufity Orcal montuje się bez trudu, czysto i ekonomicznie na typowych rusztach sufitowych lub na specjalnych systemach zawieszania.
Amstrong
(Fot.Amstrong)

Sufity metalowe posiadają certyfikat zgodności z norma europejska CE oraz określone parametry w zakresie pochłaniania dźwięku i izolacyjności akustycznej. Estetyka i bezpieczeństwo sufitów podwieszanych Orcal koresponduje z ich funkcjonalnością – są trwałe i wygodne w użytkowaniu, ponieważ z łatwością można dbać o ich czystość i konserwację.
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Tworzyć rzeczywistość
Kreować przestrzeń można na wiele sposobów - wymyślnie bądź prosto. Każda forma wnosi nową wartość w wygląd otoczenia czy wnętrza. Industrialna prostota, w którą dobrze wpisują się metalowe sufity podwieszane, przynosi oddech i świeżość współczesnej architekturze zmęczonej przesadą, przepychem i skalą.
Sufity metalowe wykonywane są z aluminium lub ocynkowanej stali. Cechują się wytrzymałością i odpornością na uderzenia. Standardowe wykończenie powierzchni to warstwa poliestrowej farby proszkowej o gładkiej, satynowej powierzchni. Dzięki wykonywanym w kasetonach otworach (tzw. perforacji) i zastosowaniu odpowiednich wkładów akustycznych sufit może spełnić wysokie wymagania akustyczne zarówno w zakresie izolacyjności jak i pochłaniania dźwięku. Perforacja może mieć różne formy – w standardzie od 60% do 1% powierzchni otwartej płyty (otwory o średnicy zaledwie 0,7mm). Jako wypełnienie płyt stosuje się różne rodzaje wkładów np. czarną fizelinę. W ofercie znajduje się wkład PREMIUM B15 –z czarną flizeliną i płytą mineralną 15mm (do pomieszczeń, w których istnieje potrzeba uzyskania wysokiego poziomu zarówno pochłaniania, jak i izolacyjności akustycznej).
Amstrong
(Fot.Amstrong)
Do grupy metalowych sufitów Armstrong ORCAL należą różne zestawy, różniące się systemem zawieszenia, a także kształtem, wymiarami i krawędziami płyt. Dzięki temu można je dostosować do przeznaczenia pomieszczenia i upodobań estetycznych projektanta.
Płyty mogą być montowane na konstrukcjach, które pozostają widoczne, częściowo ukryte w niewielkiej szczelinie między płytami (Axal) lub całkowicie ukryte (CLIP-IN). Systemy sufitów Hook-On i Fastrak pozwalają na niemal dowolne kształtowanie układu sufitu pod względem wymiarów płyt i kierunku przebiegu konstrukcji nośnej.
Sufit AXAL VECTOR montuje się od dołu, dlatego do jego instalacji wystarczy minimalna odległość miedzy stropem, a rusztem sufitu podwieszanego. Axal charakteryzuje się unikalnym wzorem. Wykorzystuje popularny ruszt T24 dając w efekcie sufit z konstrukcją ukrytą. Jest ona schowana w cieniu powstającym w wąskiej 6mm szczelinie pomiędzy płytami.
ORCAL CLIP-IN 3 mm (lub 5 mm) - sufit metalowy z ukrytą konstrukcją – montowany na konstrukcji Orcal 3000 pozwala uzyskać monolityczny wygląd sufitu. Płyty demontuje się w dół. Jako uzupełnienie w systemie Clip-in Znajduje się CLIP-IN SWING DOWN (płyta uchylna) do miejsc, gdzie wymagany jest częsty i regularny dostęp do przestrzeni międzysufitowej.
Sufit FASTRAK o linearnym układzie konstrukcji sufitów metalowych jest szczególnie uniwersalny. Szerokie profile nośne C, są zwykle rozmieszczane w taki sposób, aby dopasować podział sufitu do modułów konstrukcyjnych pomieszczenia i akcentować konkretny, wybrany kierunek. Konstrukcja ta może również wyznaczać położenie ścian działowych.
Prostokątne wypełnienia ORCAL HOOK-ON przeznaczone są szczególnie do pomieszczeń wielkoprzestrzennych i korytarzy. Zastosowanie ukrytego systemu podwieszenia pozwala uzyskać monolityczny wygląd sufitu. Panele ORCAL Hook-On są przystosowane do montażu na konstrukcji ORCAL 3000.
Sufity ORCAL PLANKS – ich najpopularniejszym zastosowaniem są korytarze, gdzie płyty są swobodnie oparte na profilach przyściennych.
Sufity metalowe ORCAL dostępne również ze standardowym wykończeniem krawędzi płyt – BOARD, TEGULAR, FLUSH TEGULAR, MICROLOOK.
Amstrong
(Fot.Amstrong)


Tekst dostarczony przez:
Yasna Communications Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt