Teren bezpieczny - bo ogrodzony
Teren ogrodzony wydaje nam się bezpieczniejszy, lepszy, bardziej prestiżowy. Mamy zaufanie do ogrodzonych terenów. Otaczamy ogrodzeniem domy, szkoły, przedszkola, parki, place zabaw a nawet całe osiedla.
W zamkniętym kręgu, Polak czuje się bezpiecznie i u siebie. Tym samym podkreśla swoją własność i przynależność do lepszej, bardziej prestiżowej grupy.Głosy na temat ogradzanych przestrzeni, szczególnie w miastach, są różne. Jedni twierdzą, że ogradzanie całych osiedli zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa – inni, że otoczone miejskie tereny przeszkadzają w przemieszczaniu się. Jednakże jedni i drudzy, mając do wyboru plac zabaw ogrodzony i nie ogrodzony – wybraliby ten pierwszy. Dlaczego? Być może dlatego, że nieogrodzone place zabaw nadal kojarzą się z reliktem poprzedniego systemu – miejscem otoczonym szarymi blokami, z metalowymi zjeżdżalniami, jedną huśtawką i piaskownicą, która często służyła za kuwetę dla osiedlowych kotów.
Teraz jest inaczej – place są kolorowe i otoczone estetycznym ogrodzeniem. Na takim placu zabaw nasze dziecko nie ma styczności z bezdomnymi zwierzętami, osobami nieupoważnionymi a nade wszystko jest odseparowane od ulicy, na którą może wybiec w ferworze zabawy. Chętniej pozwalamy bawić się dzieciom na placach zabaw, które są ogradzane, wybieramy przedszkola i szkoły, które są dodatkowo zabezpieczone ogrodzeniem. Za ogrodzeniem wszystko wydaje się być bezpieczniejsze, lepsze i pewniejsze. Pojawia się jednak jedno ale… ogrodzenie w miejscach przeznaczonych dla dzieci nie może być przypadkowe. Ma ustrzec dziecko prze możliwością wspięcia się na nie i spadnięcia. Nie może mieć ostrych, niebezpiecznych dla dziecka zakończeń i nade wszystko powinno być, mocne, stabilne i pasujące do otoczenia…
Nieprzypadkowy wybór ogrodzenia
Przerdzewiała pleciona siatka czy drewniane żerdzie służące za siedzisko, poszły w zapomnienie, gdy firma Betafence wprowadziła na rynek panel ogrodzeniowy Barofor Deco, który można zobaczyć na większości placów zabaw, przy szkołach i przedszkolach. Panele są ciężkie, zgrzewane i spawane elektronicznie na każdym przecięciu – dzięki czemu stanowią bardzo mocne i stabilne zabezpieczenie. Łukowate zakończenia są miłe dla oka i pasują do kolorowego otoczenia dziecięcych miejsc zabawy. Odległości pomiędzy pionowymi prętami Barofora Deco uniemożliwiają przeciśnięcie się między nimi dziecka. Prosta budowa panelu i brak elementów poprzecznych, na których można by oprzeć stopę – utrudniają wspinanie się po nim. Panel Barofor Deco występuje w wysokościach od 1 m do 1,5 m. Panele mają dużą wytrzymałość na uderzenia, odpryśnięcia czy warunki atmosferyczne. Cynkowanie ogniowe panelu i powłoka poliestrowa zapewniają mu długą żywotność i antykorozyjność. Kolor panelu może doskonale współgrać z dziecięcym placem zabaw, ponieważ może być zrobiony na zamówienie w firmie Betafence.
Do panelu można dobrać taką samą bramę i furtkę – co stanowi całość systemu ogrodzeniowego Baroforem Deco, za którym możemy być bezpieczni o nasze dzieci.
Informacje dodatkowe
Panele ogrodzeniowe Barofor są dostępne także w wersji Barofor Round – z profili o przekroju okrągłym i Barofor Square – o przekroju kwadratowym. Górne zakończenia profili mogą być przycięte równo lub pod kątem, co stanowi ostre zakończenie, chętnie stosowane do ogradzania budynków jednorodzinnych lub osiedli zamkniętych.
Panel Barofor Deco:
Długość panelu: 2520 mm,
Wysokość panelu: od 1000 do 1500 mm,
Wysokość słupa: od 1500 do 2100 mm,
Cena panelu Barofor Deco: 2520 x 1500 mm = 830,80 zł netto
Artykuł dodał: Kamil Bielicki