Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Bezemisyjne, bezrozpuszczalnikowe farby Caparol ze znakiem E L F

Farby Caparol oznaczone zielonym logo ze skrótem EL.F. i hasłem „Zdrowe mieszkanie” zawierają 30-krotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych, niż to określono w normach Unii Europejskiej. Są nie tylko zdrowe, ale także odznaczają się doskonałą jakością – są odporne na zabrudzenia, łatwo zmywalne i wygodne w aplikacji.

Coraz bardziej wzrasta nasza świadomość w odniesieniu nie tylko do środowiska zewnętrznego, ale także wewnętrznego – mieszkań i innych pomieszczeń, w których na co dzień przebywamy. Szacuje się, że spędzamy w nich ponad 1/2 życia. Więcej czasu we wnętrzach przebywają małe dzieci. Nic więc dziwnego, że tak bardzo dbamy dziś o higienę naszych domów i miejsc pracy. Jednak nawet najstaranniejsze sprzątanie czy wietrzenie nie wystarczy, by usunąć z powietrza szkodliwe substancje.

Najczęściej występującymi w pomieszczeniach substancjami szkodliwymi są pary rozpuszczalników i plastyfikatorów zawarte w farbach, lakierach, klejach i wykładzinach podłogowych. Farby i lakiery przeznaczone do stosowania w mieszkaniach powinny zawierać możliwie niewielkie ilości takich składników. Jest to szczególnie istotne w przypadku farb – znacznie częściej malujemy ściany, niż zmieniamy wykładzinę. Należy ponadto pamiętać, że z każdym rokiem substancje emitowane z farb i lakierów będą dłużej pozostawać w pomieszczeniach ze względu na powszechną tendencję oszczędnego gospodarowania energią i coraz lepsze izolacje termiczne domów.
Mając na uwadze powyższe względy dział badawczo-rozwojowy firmy Caparol opracował i wprowadził na rynek nową kategorię: E.L.F., stanowiącą istotne kryterium jakości. Skrót E.L.F. pochodzi od niemieckiej nazwy oznaczającej ograniczenie emisji i brak zawartości rozpuszczalników. *
 
Farby Caparol ze znakiem E.L.F. w istotny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości niezdrowych składników w powietrzu, gdyż zawierają 30-krotnie mniej substancji szkodliwych i lotnych niż stanowią rygorystyczne wymagania Dyrektywy Unii Europejskiej przewidziane dla roku 2010. Normy tej dyrektywy dopuszczają bowiem maksymalnie 30 g/l rozpuszczalników, podczas gdy farby Caparol E.L.F. zawierają ich zaledwie 0,7 g/l. W efekcie podczas wysychania tych farb do powietrza ulatnia się praktycznie tylko para wodna.
*E.L.F. – skrót z niemieckiego Emission Lösemittel Frei
 
 
 
Grupa produktów E.L.F. firmy Caparol
 
Produkty E.L.F firmy Caparol oznaczone są specjalnym logotypem. W odróżnieniu od wielu produktów konkurencji jest ono certyfikowanym znakiem jakości.
Wiodącymi produktami E.L.F. oferowanymi przez firmę Caparol są:
 
·         Amphibolinuniwersalna farba do fasad i powierzchni wewnętrznych, wyjątkowo dobrze przyczepna do prawie wszystkich podłoży.
·         Malerit – doskonale kryjąca farba nie tylko dla profesjonalnych malarzy.
·         CapaSilannajwyższej jakości silikonowa farba do wnętrz.
·         Samtex 3 E.L.F.nowoczesna, lateksowa farba odporna na środki dezynfekcyjne.
·         OptiGrund E.L.F.optymalny bezwonny środek gruntujący do wnętrz i na elewacje.
·         SamtGrundcienkowarstwowa farba gruntująca do wnętrz, na wszystkie powszechnie.
·         Indeco-plusfarba o podwójnej sile krycia.
 
 
Badania

Dział badawczo-rozwojowy firmy Caparol zdefiniował i wprowadził na rynek kategorię E.L.F. jako istotny element jakości. Produkty E.L.F. są efektem intensywnych prac badawczo-rozwojowych oraz dużej kompetencji i doświadczenia w zakresie technologii użytkowych. Skuteczność farb z E.L.F. została potwierdzona przez liczne opinie wydawane przez niezależne instytuty, na przykład TÜV* i udokumentowana naukowo.
 
*Nazwa TÜV to skrót niemieckojęzycznej nazwy stowarzyszenia nadzoru technicznego (Technischer Überwachungs-Verein). Są to zarejestrowane na terenie Niemiec stowarzyszenia przeprowadzające jako prywatny wykonawca techniczne kontrole bezpieczeństwa, w szczególności wymagane na podstawie ustaw i rozporządzeń federalnych. Organizacja TÜV powstała na terenie Niemiec, ale obecnie działa na arenie międzynarodowej.
 
 
Lotne związki organiczne a dyrektywa Unii Europejskiej
 
Dyrektywa VOC (volatile organic compounds) - dyrektywa 2004/42/EG z dnia 21 kwietnia 2004r. reguluje ograniczenie emisji lotnych związków organicznych powstających w wyniku zastosowania rozpuszczalników w określonych rodzajach farb i lakierów. Substancje VOC są lotnymi związkami organicznymi (LZO), na przykład benzynami. Stosowanie lotnych substancji organicznych może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Dodatkowo LZO powodują lokalne lub transgraniczne tworzenie się utleniaczy fotochemicznych w granicznej warstwie troposfery, co może się przyczynić do zniszczenia zasobów naturalnych.
 
Więcej informacji na stronie www.zdrowemieszkanie.pl

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2025

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt