Telefon stacjonarny: | 071 36 36 732 |
Strona www: | www.yox-pol.wroclaw.pl |
Ulica: | Krynicka 82 lok. 15 |
Miasto: | Wrocław |
Kod pocztowy: | 50-555 |
Województwo: | dolnośląskie |
Logo: |
Przedsiębiorstwo innowacyjno-wdrożeniowe YOX-POL Wrocław w obecnym kształcie zostało zarejestrowane jesienią w 1991 roku i powstało w wyniku połączenia
4 zakładów rzemieślniczych: TELERADIOMECHANIKI, ENERGO-ELEKTRONIKI oraz regionalnej STACJI OBSŁUGI RADIOWYCH URZĄDZEŃ ŁĄCZNOŚCI. Na chwilę obecną współpracujemy z 23 osobamiów z wyższym wykształceniem o długoletnim stażu (ponad 30 lat) w różnych branżach: energetyki cieplnej, elektrycznej, elektroniki i automatyki analogowej i cyfrowej, mechanicznej oraz fizyko-chemicznej, pełniących rolę projektantów i technologów wdrożeniowych różnych dziedzin. Współpracujemy z 11 zakładami zakładami usługowymi różnych branż na terenie całej Polski, które pełnią rolę przedstawicieli regionalnych.
Na przestrzeni ostatnich 7 lat firma realizowała dość znaczne inwestycje, niektóre finansowane w systemie ESCO m.in.:
- projektowanie budowa i uruchamianie systemu technologicznego przy zastosowaniu robotów przemysłowych dla Huty Szkła,
- projektowanie, budowa i uruchomienie fragmentów sieci telefonii komórkowej (3 stacje przekaźnikowe) dla CENTERTEL,
- projektowanie, budowa urządzeń i wdrożenie technologii grubowarstwowej do produkcji elementów hybrydowych dla elektroniki przemysłowej, w tym wykonastwo projektów elektronicznych do nietypowych zastosowań,
- systemy sygnalizacji i sterowania wraz z wizualizacją procesów zadaniowych w systemach bezprzewodowych dla inwestora niemieckiego AVI-CHEM Gmbh,
- budowa i uruchomienie kotłowni elektrodowych wersja "JOGI" o mocy od 6 - 3600kW obsługują obiekty różne o kubaturze od 800 - 10.000 m sześciennych. Na obszarze całego kraju uruchomiono prawie 9000 kotłowni różnej mocy.
- Projektowanie, budowa i nadzór autorski nad zasialaniem energetycznym miniosiedla " Projekt Parafialna " we Wrocławiu.
Oferta dotyczy propozycji modernizacji systemów grzewczych oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej przy użyciu Elektrodowych Kotłów Grzewczych typu "JOGI". Za taką modernizacją przemawiają następujące argumenty:
(Ustawa o zamówieniach publicznych zezwala na zakup z "Wolnej ręki" [art.70 i 71]
Dzięki bardzo wysokiej sprawności 99,999 % oraz zgodności z restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa na świecie nasze kotły przewyższają swoimi parametrami inne elektryczne urządzenia grzewcze. W roku 1992 były nominowane w konkursie "TERAZ POLSKA". Każdy kocioł podlega indywidualnej certfikacji. Moc kotłów wyliczamy sobie sami przyjmując wg PN-36W/m sześcienny kubatury obiektu. Kotły wykonywane są na indywidualne zamówienie bezpośrednio pod obiekt który mają zasilać, dlatego też w momencie zamówienia należy dostarczyć do YOX-POL 1-1,5 l wody z przyszłego miejsca zainstalowania kotła, która będzie spełniała rolę czynnika grzewczego. Kotły elektrodowe "JOGI" nie posiadają grzałek tzw. Wieczny piec, dlatego też od konduktywności czynnika zależy moc jednostki. Kocioł spełnia również rolę bardzo intensywnego magnetyzera, wypłukuje z instalacji i z wody kamień kotłowy i inne związki żelaza, dlatego też niezbędnym jest wyposażyć instalację w odpowiedni filtr-odmulacz, który należy okresowo poddać płukaniu. Ze względów ekonomicznych należy niekiedy rozważyć możliwość ogrzewania większych obiektów tzw. sektorami przy użyciu większej liczby, mniejszych jednostek grzewczych, niż zasilać cały obiekt z jednego miejsca. Łatwiej jest bowiem doprowadzić kabelek z prądem, niż rury z ciepłem C.O.
W/g informacji napływających z terenu całego kraju zużycie energii elektrycznej w przeliczeniu na metr sześcienny na godzinę (wtedy gdy na dworze było -20 stopni C, a w mieszkaniu +20 stopni C) licząc w skali miesiąca nigdzie nie było wyższe niż 0,0067 kWh, a w budynkach dobrze ocieplonych, nowoczesnych licznik elektryczny obracał się jeszcze wolniej z prędkością 0,0053 kWh
|
|
|
CZYM GRZAĆ ?
¤ gaz NIE, bo to medium strategiczne
¤ olej opałowy NIE, bo medium polityczne
¤ elektryczność TAK, bo to medium dla zwykłego człowieka
MODERATORY ZIMNOPLAZMOWE jako źródło ciepła do CO i CWU "JOGI"
Może nie jest on zbyt urodziwy, ale za to ma wiele niewątpliwych zalet, jak choćby ; najwyższą z możliwych sprawność energetyczną (99,999 %) ; Najwyższą z możliwych skuteczność cieplną ( z 1 kilowatogodziny energii elektrycznej uzyskujemy 3,6 kJ ciepła w czynniku grzewczym ) ; Bardzo małe gabaryty ( 270x210x160 mm) ; w pełni automatyczna praca. Czystość i bezpieczeństwo ( 5 krotnie wyższe od wyłączników różnicowo-prądowych ogólnie stosowanych w instalacjach elektrycznych [norma "B" 30 mA ) ; Bardzo mała bezwładność cieplna powodująca prawie natychmiastowe rozgrzewanie się instalacji CO i CWU. Możliwość regulacji a także ochrona nowej instalacji przed powstawaniem kamienia kotłowego (działanie podobne do bardzo intensywnego "MAGNETYZERA"). Nie posiada grzałek a zatem, niema się w nim co przepalić ( tzw. Wieczny piec) Przepływający przez niego prąd wydziela ciepło bezpośrednio w czynniku grzewczym jakim jest woda obiegowa.
Aparat "JOGI" należy do grupy przepływowych urządzeń grzewczych i może mieć zastosowanie we wszystkich instalacjach do CO oraz do przygotowania CWU o bardzo wysokich wymaganiach ilościowych. Dla przykładu Urządzenie JOGI B ogrzewa domki jednorodzinne oraz inne obiekty użyteczności publicznej o kubaturze do 500 m sześciennych zabezpieczając równocześnie domek w około 600 litrów Ciepłej Wody Użytkowej na godzinę. Parametry o których tu piszemy może potwierdzić już ponad 3000 użytkowników systemu grzewczego "JOGI" . Kotły te w 1992 r. były nominowane w konkursie "TERAZ POLSKA". Jednostka "JOGI" pod względem wydajności grzewczej przewyższa ogólnodostępne kotły firm światowych na olej opałowy i gaz o mocy grzewczej 27 kW. Jednostki podstawowe "JOGI" można łączyć ze sobą szeregowo, równolegle oraz w sposób mieszany uzyskując znaczne moce cieplne do zasilania budynków wielorodzinnych albo do zasilania central cieplnych w obiektach przemysłowych. Zestaw grzewczy JOGI posiada moc cieplną użyteczną 350 KW ( wym. 1200 x 1600 x 400 mm) Ogrzewa budynek o kubaturze 8860 m 3 od roku 1997 pracuje bezawaryjnie i bez obsługowo.
A teraz trochę cyfr :
Aby uzyskać 27 kW ciepła z np. oleju opałowego należy zużyć w bardo dobrym kotle kondensacyjnym ( katalogowo około 3 litrów oleju na godzinę ) podczas gdy w analogicznych okolicznościach Aparat "JOGI" zużyje 7.5 kwh energii elektrycznej.Koszty energii elektrycznej przeznaczonej na cele grzewcze można jeszcze obniżyć podpisując umowę z Zakładem Energetycznym o udostępnienie tzw. II taryfy oraz zastosować w systemie grzewczym akumulator cieplny.